| ςгเรtเภยкค a întrebat:

De ce fetele urate au prieten, iar cele frumoase sunt singure?

Răspuns Câştigător
| VIP3r a răspuns:

Nu totul tine de frumusete, intr-adevar, prima impresie cand intalnesti pe cineva tine de aspectul fizic dar cand acea persoana deschide gura iti poti forma o impresie mai clara despre ea.

Nu judeca o carte dupa coperti!

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru că sunt prea pline de ele, se cred intangibile, sunt şi foarte fiţoase, şi vezi Doamne şi pretenţioase la alegerea partenerului.Şti cu este proverbul:de femeia foarte frumoasă este plictisit de ea cel puţin 1 bărbat.

| pwp a răspuns:

Unde ai vazut asta? E invers de fapt.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca cele frumoase au impresia ca li se cuvine totul si privesc lumea de sus. Mai multa umilinta nu le-ar strica. Nu-i meritul lor ca sunt frumoase!

| ROB3RT89 a răspuns:

Si crezi ca asa se intampla mereu? Unele fete frumoase cum le spui tu mai sunt si cu nasu pe sus, cine crezi ca ar vrea sa aiba o relatie cu o fata de genu? Sunt fete"urate" de la care pleaca frumusetea din interior, nu din exterior, asta pentru cine stie sa aprecieze caracterul unei fete si se uita si dincolo de aparente.
Sunt fete frumoase care nu dai 2 bani pe ele, dar ce zic eu bani ca au valoare, nu dai o flegma!
Ele sunt frumoase, dar dupa ce stai de vorba putin cu ele, iti schimbi parerea foarte usor.
Sper ca ai inteles cum sta treaba!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu neaparat! Sunt multe fete frumoase care au prieten.
Iar cele mai putin frumoase poate au alte calitati pe care nu le vezi la prima vedere.
Nu e bine sa critici persoanele care nu sunt foarte frumoase, pentru ca asa le-a lasat Dumnezeu, nu au vrut ele sa fie asa! happy

| WR104 a răspuns:

Nu-i adevarat, tu esti frumoasa sau urata?

| Pricked a răspuns:

Ti se pare!

| dryft3r a răspuns:

Unele dintre fetele frumoase sunt mai "cu nasu` pe sus" si oricum exista fete frumoase la interios si nu chiar urate la exterior.

Se spune ca dintre toti cei care vor intra in viata da doar adevaratii prieteni vor lasa urme in inima ta.big grin

| ςгเรtเภยкค explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e aşa, ţi se pare ţie.
Totuşi, fetele urâte au doar inteligenţa la îndemână, ceea ce rămâne un avantaj pe termen lung, pentru că de frumuseţe te plictiseşti.
Să fii şi urâtă şi proastă, e chiar un dezavantaj.

| Hevnoraak a răspuns:

Frumusețea exterioară e ceva trecător tot ce contează e frumusețea interioară.
Când ajungi să vezi frumusețea interioară o să-ți dai seama care e diferența dintre cele două.

| MrSoapte a răspuns:

Consider ca fac parte din lumi diferite!
Am cunoscut si femei urate care, erau blande, istete, haioase, nu cu nasul pe sus, nu se enervau, nu injurau si apreciau persoana de langa ele!
Am cunoscut si femei frumoase care, isi bateau joc, nu erau fidele, vroiau numai lux, nu ofereau nimic!
Evident, sunt exceptii de la orice regula!
Totusi...frumusetea nu este mereu un avantaj!

| vRawr a răspuns:

Pentru ca o mare majoritate fetelor frumoase sunt niste tarfe. Bineinteles ca nu trebuie sa va simtiti ofensate din pricina gandirii mele, bineinteles ca sunt si exceptii.