| Ycigirl a întrebat:

Nu inteleg de ce toate fetele urate au prieten... iar cele frumoase sunt singure... :/ imi puteti raspunde?:'/

Răspuns Câştigător
| anonim_9012 a răspuns:

Simplu, ptu ca baietii se tem sa se apropie de o fata frumoasa, se tem sa nu fie refuzati, iar faza cu fetele urite e simplu, ele sunt disponibile si mereu insetate dupa baiei si nu pot refuza, asa ca e mai sigur cu uritelebig grin asa ca nu risca! Si inca ar mai fi ceva, faptul ca fetele frumoase sunt mereu in atentia tuturor, observate, apreciate si pline de complimente din jur, si unii baieti pur si simplu nu rezista, gelozia ce sa faci, sau ne increderea in sinebig grin si inca se tem ca daca sunt frumoase si in centru atentiei mereu, se tem ca pot gasi ceva mai bun si pleca big grin Sunt ne increzuti in propria persoana, sarmanii baieti! big grin

29 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti si singura si urata?!

| Razvan a răspuns:

Fetele urate poate au caracter in timp ce printesele Barbie sunt bune de privit, de iesit cu ele in lesa pardon in lume si de f***t

| gigiro a răspuns:

Pentru ca fetele "urate" sunt destepte.au ce arata din interiorul lor. Ele nu-si afiseaza "aspectul" exterior.Baietii s-au cam saturat de silicoane-n (tate, buze, popou), de vise de mari vedete -analfabete, de moda la caini si la caii verzi pe pereti, vor fete normale, ca si ei sunt normali.Frumusetea nu inseamna aproape nimic. Ce, Columbeanca o duce ca-n rai? Vorbe. M-am saturat de chestiile astea legate de frumusete, chiar ca e trecatoare. Uitati-va in jurul vostru, uitati-va la fotografiile mamelor, bunicilor, matusilor, prietenelor mai mari.In cativa ani-se duce. Stiti ce inseamna un an? O clipa. mai mare. Gandeste-te cand erai in clasa-ntaia si cum a trecut timpul pana acum.Asa e si cu frumusetea.Asa ca, o investitie sigura este in inteligenta nu in make-upuri.

| shtephie a răspuns:

Pt ca cele frumoase au pretentii de la baieti!

| Pissy a răspuns:

Alea frumoase`s proaste! :*
Si alea urate de obicei sunt cu banii si inteligentawinking

| A12NDRA a răspuns:

Pentru ca poate alea "urate„ cum le zici tu, nu sunt frumoase pe exterior, dar pot fi pe interior si probabil baietilor le place.Alea frumoase sunt mai fitoase gen:"Vai mi-am rupt unghia!„. Insa eu de exemplu nu sunt asa, iar lumea imi zice ca sunt o fata frumoasa, insa nu mereu ma intereseaza cum arat ci mai mult ma intereseaza cum gandesc.
Sper ca te-am lamurit si iti doresc sarbatori fericite!

| BlueHusky a răspuns:

Ca sa iti raspnzi la intrebare, fa o lista cu primele 20 de modele din lume si inca una nu 20 de actrite... 80% din ele au iubiti deci fetele frumoase au iubiti.

| claus a răspuns:

Esti frumoasa si singura? cauta-ma si iti voi implini cele mai ascunse fantezii.
chiar te intereseaza raspunsul la intrebarea asta? nu trebuie sa intelegi mare lucru. fetele frumoase au pretentii, se simt altfel in pielea lor, le place sa fie curtate, iubite si adorate de la distanta, sunt egoiste, e greu sa le intrii in gratii, se ofera cu greu si asa mai departe. cele mai urate sunt exact invers. se ofera si sunt foarte supuse si ascultatoare si tin cu dintii de prietenul lor si fac orice ca sa nu il piarda. alea frumoase stiu ca e coada oricand la ele, deci nu au nici o grija, se comporta cum le taie:p

| daii a răspuns:

Mai oameni buni. De ce asociati voi frumusetea cu aratatul bine(ma refer la corp)? Nu e adevarata faza ca daca esti frumoasa, esti fitoasa. Chiar nu e adevarat. Uitati-va in jur si ziceti-mi care sunt fetele alea frumoase, dar fitoase? NU prea sunt! Pentru ca fitoase si cu aere de vedete, acum, in ziua de azi sunt doar pitzipoancele sau cele care arata bine la corp, care au silicoane s. a. m. d.
De ce se uita la fetele urate? Deoarece stiu ca nu prea sunt asa multi baieti ca la o fata frumoasa, care vor sa o curteze.

Dar uite, daca tot vorbim.am si eu o intrebare. Ce ziceti de fetele frumoase care stau cu baieti urati? (excludem posibilitatea ca ei sa fie bogati) Pana la urma, este cam aceeasi chesti, nu?

by daiiwinking

| alone a răspuns:

Cum sa raspund la intrebarea asta cand eu st una dintre alea fara prietenlaughing dar nu st trista dn cauza asta si nici invidioasa o sa vina si randu meu si o sa am parte poate d ceva mai bun decat ele:-p! Sarbatori ferikite:*

| 666_7474 a răspuns:

Cele frumoase sunt mai greu de cuceritbatting eyelashes

daca esti frumoasa, nu-ti lasa pe oricine sa se bucure de eawinking

| Sapphire a răspuns:

De cate ori oare mai e nevoie sa repet lucrul asta? Nu exista persoane urate, ci doar persoane care nu stiu sa isi puna in evidenta frumusetea, sau pur si simplu nu se incadreaza in categoria lucrurilor/persoanelor pe care tu le consideri frumoase. Fiecare om are o parere subiectiva in ceea ce priveste frumosul in general, nu numai a la o fata/un baiat. Daca vezi un tip pe care tu il consideri frumos, cu o tipa pe care o consideri urata, asta nu inseamna ca si el o vede la fel ca si tine. Frumusetea e trecatoare. Frumusetea din interior e ceea care mereu ramane aceeasi si care conteaza cu adevarat!

| darrio2007 a răspuns:

Fetele frumoase sunt cu mai cu nasul pe sus. Vor pe cineva cu bani, masina. Vor sa fie tratate ca niste printese.Numai ca la unele inteligenta mai lasa de dorit. Una mai uratica gaseste mai greu un prieten.Si daca l-a gasit tine cu dintii de el.

| Xonia a răspuns:

Asta ma intrebam si eulaughing:d.
Eu plec sa-l caut pe fat-frumosstraight facelaughing.

| DeEeA_2049 a răspuns:

Uuu ce vorba urate ma dor sad
Adica cele frumoase sunt proaste, fitoase, rele...asta reies din ce spuneti voi!
Sa zic mie mi se spune ca sunt frumoasa dar momentan sunt singura si am avut doar 2 prieteni pana accum si am 14 ani dar nu pot sa zic ca sunt foarte trista din cauza asta.Si nu, nu am fite si nu, nu sunt proasta.Nu scrie nicaieri, nu exista nicio regula ca daca esti frumoasa esti proasta si daca esti urata esti despteapta. Poti fi urata si proasta, urata si despteapta, frumoasa si proasta, frumoasa si desteapta, etc.Sincera sa fiu, nu stiu ce sa iti raspund la intrebare, draga Ycigirl, aceeasi intrebare mi-o pun si eu uneori laughing. Dar cred ca majoritatea au dreptate de aici, cine stie poate unii se tem sa nu ne piarda...Si eu cred (bine nu se aplica in toate cazurile) cele frumoase se simt bine in pielea lor si au mai multa incredere in sine si nu au nevoie asa mare de un prieten, adica se simt bine si singure...Cine stie poate cele urate se simt mai frumoase daca au prieten.
Dar eu sunt de parere ca fiecare fata are ceva frumos in ea.Si stii cum se spune: "Beauty is in the eye of the beholder".
Pwp :*

| OpenMyEyes a răspuns:

Sau poate acei baieti considera ca fetele care ti se par tie urate sunt mai frumoasethinking

| hahaha a răspuns:

Pentru ca fetele frumoase umbla dupa aia cu bani!

| Bastet a răspuns:

Fetele frumoase au asteptari mai mari de la barbati... rolling eyes

| georgianaionescu a răspuns:

Pentru ca cele urate au banii si ii atrag. iar cele frumoase mai rar baietii sa se uite la frumusete in ziau de azi.parerea mea:*!

| Kenny a răspuns:

Doamne iarta-ma ce raspunsuri idioate, mai sa-mi fac cruce. Mai exista si altceva in afara de tate si cur pe lumea asta - si desi putini baieti pot vedea asta - personalitatea conteaza mult mai mult.

| Girl1234566547 a răspuns:

Exact nici eu nu-mi explicsad si sincer...sunt cam invidioasa pe ele sigh big grin

| Angel_4471 a răspuns:

Pentru ca fetele ''frumoase'' cum zici tu sunt si proaste! happy si nu sunt capabile de o relatie datorita fitelor. Daca ai o relatie nu cred ca esti ''urata''. doamne ce oameni rolling eyes

| emanuel_1610 a răspuns:

Simplu...alea frumoase sunt si desteptewinking cu cat esti mai destept esti ma ifrumoswinking

| CapitanuSemafor a răspuns:

Lumea e plina de cocalari si pitzipoace. Pitzi fiind de obicei urate si cocalarii vor sa se cupleze cu cocalari...deduci si tu.

Si, poate, fetele frumoase au alte astepta in privinta barbatului ideal, nu orice idiot cocalar, presupun big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare, dar va crede fitoase, ancrezatoare si lipsite de respect fata de sadprietenul)-(prietena) respectiva si le este frica sa nu ai anselati pe baieti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, ptu ca baietii se tem de fetele frumoase, se tem sa se apropie de ele, se tem sa nu fie respinsi, iar cu alia urite e simplu, n-o sa fie respinsi asa ca liber se impreitenesc si formeaza un cuplubig grin Dar inca un motiv, ptu care baietii prefera fetele utite, este frica ca o fata frumoasa e mereu in atentia tuturor si se tem ca o s-o piarda, ca o sa vada altul mai bun si ramin fara ea, iar cu cele urite e simplu stau pe loc, acolo unde spun ei big grin Asta e situatia big grin

| xMaka a răspuns:

Toate fetele's frumoase in felu lor...

| Pantea_Sebi_1995 a răspuns:

Este cel mai obrasnic lucru cu fetele astea sunt nesimtite se folosesc de bani baietilor si dupa aia spune ca are prieten parinti la fete sunt devina ei lio dat educatie proasta sale fie rusine ca sunt niste nenorociti

| Florin-Valentin_Dumitrache_1997 a răspuns:

Nush..eu nu prea vad fete frumoase fara iubit... poate partea cealalta a fetelor frumoasa care's foarte proaste si compenseaza prin asta