| alexandra288 a întrebat:

De ce se duce lumea la munte in vacanta in loc sa se duca la mare

Răspuns Câştigător
| Andrei_9613 a răspuns:

Pentru ca este racoare la munte...

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Unii se duc fiindca doar acolo pot merge, altii nu au voie sa stea la soare si la plaja pe motive de sanatate. Foarte multi, insa, adora inaltimile, aerul curat, padurea, culorile si frumusetea florilor: tot ce inseamna liniste, relaxare, maretie!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca muntele ne ofera tot ceia ce putem cere vietii; spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie. Iubesc muntele pentru ca este un tinut misterios si grandios, intre pamant si cer, o lume pe care trebuie sa o iubesti inainte de a patrunde in ea.

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Alexandra, nu toată lumea merge la munte în vacanţă, se duc şi la mare. Fiecare cu preferinţele lui, nu le putem spune oamenilor să se ducă unde nu vor. Cheltuiesc nişte bani acolo, măcar să se simtă bine.
Ok?

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ptr ca unora le place mai mult la munte decat la mare, deoarece fac drumetii, dorm la cabana.

| Diana0987 a răspuns:

Paai... unii prefera multele pentru ca aerul e curat nu trebuie sa platesti atat de ca la mare ex la mare preturile sunt de 2 3 ori mai mari pentru ca stiu ca acolo vine lume si fac multi bani. unii prefera marea pentru ca vor sa se relaxeze in alt mod inotand. sau sa faca plaja. celor care merg la munte le place aventura sa se urca pe munte s. a. fundita?happy

| marya a răspuns:

Pai poate acelei "lume" ii placesamerga pe munte
Sau alta "lune"este de la mare si s-a saturat sa se balaceasca in apa si vor sa mearga la munte.

| CodRiNitu a răspuns:

Hmm! Pentru ca aerul este mai curat ( De munte ), Mai putina aglumeratie, mai putinii banii happy

| Cherisheverything a răspuns:

Buna! Pentru ca la munte este aer mai curat si mai racoare. Caldura poate fi daunatoare celor cu probleme respiratorii. Si pe munte se fac drumetii, la mare faci plaja. Depinde de alegerea fiecaruia. Eu le prefer pe amandoua big grin

Tu unde te'ai duce?

Pupici :*

| Barbie331 a răspuns:

Pai fiindca acolo, trebuie sa recunosc e mai curat, si aerul e mai sanatos! Imi dai mie fundita, plz?

| icsulescu a răspuns:

Sunt si care se duc la mare si care se duc la munte.

| 9999azucena9999 a răspuns:

Fiecare se duce unde ii place. Unii prefera muntele, aerul curat si putin mai racoros, gratarul, iar altii prefera soarele, bronzul, nisipul, apa si inotul.