| tilica91 a întrebat:

De ce unii prieteni fac acest ritual: se taie amn2 la mana si isi puna ranile
(care sangereaza) un peste alta.ca semnifica? se pot lua boli (in afara de sida)

4 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Fac asta ca să fie frați de sânge.
Se pot lua boli, da.

| Goofy a răspuns:

O fac din cauza ca se simt foarte apropiati si vor sa fie frati de sange! Se pot lua tot felul de boli!

| littleblackgirl a răspuns:

Acest ritual semnifica ca (scuzati cacofonia) acele persoane sunt foarte apropiate si vor sa devina frati/surori de sange. Da, se pot lua boli prin acest "ritual".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candva era un legamant sacru de prietenie,credinta si loialitate.cel care trada fratia de cruce, murea.dar de regula acestea tin toata viata, depinde si de cine leaga un astfel de legamant.