| DianaTia a întrebat:

De ce va este dor cel mai mult? Si ce e iubirea in viziunea voastra? Astept raspunsurile voastre.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! imi e dor de copilarie, imi e dor de vremurile cand lumea te trata ca de-la om la om, nu era invidie, ura, minciuna, si interes material, acum si neamu iti e dusman, dragostea e pe interes, imi e dor de tatal si de sora mea care din pacate nu mai sunt print-re noi,imi e dor de tot ce era natural si fara compromisuri... iubirea, este ceva frumos amestecat cu durere, lacrimi, de bucurie dar si de tristete, iubirea e frumoasa atunci cand sentimentele iti sunt impartasite, e frumoasa iubirea atunci cand astepti tot iubire, si nu alte foloase materiale.asta e adevarata iubire, ceia ce in ziua de astazi nu o mai gasestisad

| trifescugabriela a răspuns:

Mi-e dor de copilarie, de oamenii din jurul meu, de acea viziune pe care o aveam cand eram mica, de faptul ca vedeam lumea in roz si toti zambeau in fata mea zicandumi ca ma iubesc, mi-e dor de anii din copilarie, de scoala, de prietenii pe care mii faceam zi de zi doar daruindule un zambet, de acei ani in care nu vedeai adevarata lume din ziua de azi, mi-e dor de trecut de tot ce aveam cand eram mica sincer mi-e dor! Iubirea pentru mine e un sentiment minunat, cu ajutorul iubirii vezi viata in roz si nu vezi realitatea, te orbeste, dar uneori poti suferi din cauza ei, si nu e usor sa treci peste tot si sa lasi de la tine! Iubirea e acel sentiment de care trebuie sa te bucuri, sa te bucuri de fiecare "te iubesc" de fiecare clipa pe care o petreci alaturi de persoana iubita si de cei dragi tie! Chiar daca uneori suferim si ne e greu sa trecem peste tot iubirea tot iubire ramane!

| Mayyyyyy a răspuns:

Offf,imi e dor de scoala!

| Alex3 a răspuns:

De nimic.Am pierdut multe in 21 de ani, dar dor neah.
Iubirea - oho, daca te iubeam iti explicam, da imi e lene happy

| Daaaaaaaaaaaanielaaaa a răspuns:

Imi este dor de mamacryingcryingsad e in Italia la munca,anul acesta va fi primul an in care de ziua mea nu va fi acasacryingcrying.Si IUBIREA=SUFERINTA, dar fi fericire asta rareoriwinking, dai fundasmugsmugsmug?thinking

| TheGirlWithPoison a răspuns:

Sincer, de vechii mei colegi sad.Voi intra la liceu, unde stiu vreo 10 copii dar ii vreau pe fostii sad. Si imi este dor si de prietenul meu oh go on. Este plecat din oras de mai bine de 4 zile sad si mai sta inca 7. Iubirea in viziunea mea thinking, e un sentiment minunat, dar trebuie ca sa existe aceea persoana langa tine ca sa te faca sa te simti apreciat/a happy si iubita. Si cred ca este foarte greu de gasit. Ce zici ce raspunsurile mele big grin? Primesc fundita sau votbatting eyelashes?