| Christchen a întrebat:

De ceva timp,cam un an si ceva chiar doi, am o frica inainte sa plec in vacanta in alta localitate sau chiar in alta tara, si tot odata cand ajung acolo nu pot sa rezist mult ca vreau sa ma intorc.Peste o saptamana trebuie sa plec si iar am tot felul de ganduri in legatura cu vacanta. Daca si voi ati mai patit asa as vrea si eu un sfat sau cum ati rezolvat problema.Dau funda raspunsului serios.

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Frică de schimbare, sau frică de nou.
Ești obișnuită într-un mediu, de aceea ți se pare greu să treci în altul necunoscut.
Compară-te cu alții. Observă cum alții se bucură de vacanțe și tu nu poți, vezi dacă există o diferență între ei și tine, vei găsi răspunsul singur/ă.

| Christchen explică (pentru Duucu):

Chestia e ca nu ma duc intr-un mediu chiar foarte necunoscut, de 2 ani ma tot duc acolo.

3 răspunsuri:
| LexaHD a răspuns:

Asa mi se intampla si mie.dar cand ma duc acolo, imi programez sa ma intalnesc cu copiii de varsta mea si uit. nu te mai gandi la astawinking

| Adina2 a răspuns:

Pai eu ma gandesc ca nu se poate întâmpla nimic rau e doar o vacanța.
Si ma gandesc cat de frumos o sa fie, si ca dupa o sa ma întorc acasa si gata.