| MaryLoveAnime a întrebat:

Deci am lipsa de inspiratie si nu imi sta capl la nimic. Si trebuie sa fac un fic si as vrea sa va cer parerile.

Cum ar trebui sa incep, din moment ce scriu de ceva timp, deci nu sunt incepatoare. Pur si simplu mi s-a blocat mintea. Ideea in general este despre vrajitorii, dar nu din alea de ale' mamei Omida si mai stiu eu care.

Cum ar trebui sa incep? Pur si simplu vreau idei sau ceva care sa-mi dea inspiratie, daca se poate si un citat favorit de-al vostru, orice doar sa " absorb inspiratie ".

Răspuns Câştigător
| Himera a răspuns:

Vrajitori care se transforma in animale.
Vrajitoare urata si rea care ziua se face bomba sexy
Ucenic care incalca regulile si da de necaz
Vrajitor incepator care greseste formula
Vrajitor care in urma unei vraji gresite:
-isi pierde memoria
-face schimb de corpuri cu mama/iubita/pisica sa
-incepe sa vb numai in limbajul pasarilor
-se trezeste orb
-se trezeste cu ochi de sarpe
-nu se mai vede in oglinda
-apa i se pare ca are gust de namol
-devine detector de minciuni
-aude gandurile
-vocea i se schimba intr-una de fata
-ii cade parul
-ii cad dintii
-imbatraneste
-devine copil
-devine balbait
-nu poate tine nimic in mana
-orice atingere il doare ingrozitor;
Daca nu te inspira nimic de pana acum, ma anunti. Am arsenalul de idei plin, dar ma gandesc ca iti ajunge ce am scris pana acum, daca nu, dai semnal.winking

4 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Cerul s-a innegrit si de sus a coborat cel mai infricosator si mai de temut vrajitor. Se crede ca are legatura cu insusi Diavolul. Porneste de aici daca poti big grin

| MaryLoveAnime explică:

Buna idee. Hmm... Daca te mai traznesc idei de-astea sa ma anunti!

| Himera a răspuns (pentru MaryLoveAnime):

Buna ideea cui? Mai vrei sugestii de la mine?

| MaryLoveAnime explică:

Apropo, vorbeam de amandoi. Is cam aeriana zilele astea, din cauza bomboanelor.