| Cristian2003 a întrebat:

Doi barbati guy pot avea un copil?

27 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Doar adoptandu-l si demonstrand ca pot avea grija de cresterea lui.
Paste fericit alaturi de cei dragihappy

| persseuss a răspuns:

Pot sa adopte eventual.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mult pot infia, dar nu in Romania!

| Seepty a răspuns:

Nu pot avea un copil pentru ca barbatii nu au vagin, sani, uter unde sa creasca copilul si sa-l alapteze.

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bune asta te framanta pe tine? Nu ai teme pentru vacanta?

''Gay''(inseamna ''homosexual'')- nu ''guy''(care se traduce ''tip''(adica altfel spus ''baiat'')

Raspunsul la intrebarea ta e NU -deoarece 2 persoane de acelasi sex( barbat-barbat sau femeie -femeie) nu au ''materialul genetic'' pentru a putea concepe viata!

http://www.sfatulmedicului.ro/......eptie_1088

http://www.romedic.ro/preconceptia-pentru-barbati-0P18503

In concluzie(daca ai inteles cat de cat procesul conceperii vietii) 2 persoane de acelasi sex NU POT AVEA COPII!(desigur daca nu se hotarasc sa adopte -ceea ce nu este de sugerat!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate gay, si nu, nu pot avea copil.

| Morphines a răspuns:

Cum adică doi bărbați „guy"? laughing

| diaac a răspuns:

Doar adoptat, dar cum la noi nu este legal sa se insoare cred ca nici de adoptat nu au voie...

Am gasit un articol mai vechi din care reiese ca un barbat homosexual poate adopta un copil, dar individual si nu in cuplu, deci s-ar putea face asa. Asta daca nu s-a schimbat legea intre timp, intr-un sens sau in altul.
http://www.frontpress.ro/......cuplu.html

| Cristian2003 explică:

De ce doua femei lesbi pot avea un copil?

| xBlackB0y a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu dindca nu se pot f****. Team lamurit?

| diaac a răspuns (pentru Cristian2003):

Pentru ca femeia poate naste. Poate una dintre partenere sa fie inseminata artificial, de exemplu.Bine, acum ramane de discutat cat ar fi copilul si al celeilalte, dar macar nu depind de adoptie.

| Cristian2003 explică:

Serios chiar pot face un copil sau ai spus asta la misto?

| Pricked a răspuns (pentru Cristian2003):

Crec că tu ai pus întrebarea la mişto.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Ce e cu tine? Du-te citeste o carte(preferabil de biologie) si m-ai gandeste-te si l-a altceva sau macar nu m-ai publica pe net.

| milkie a răspuns:

Pai,prin adoptie, dar in Romania nu cred ca este permis. :I

| sosostore a răspuns:

Da, doar daca infiaza si asta se intampla in America

| ℵøℵαмε7655 a răspuns:

Ce întrebări... o.o Din câte ştiu eu, nu!

| 75414254 a răspuns:

Pot avea doar prin adoptie atat!
adica adopta un copil si ala este copilul lor

| 75414254 a răspuns:

Pot avea doar prin adoptie atat.
adica adopta un copil si ala este copilul lor

| Tania25 a răspuns:

Normal ca nu pot.
Copii pot avea doar doi indivizi de sex opus!

| xBlackB0y a răspuns:

Doi barcati gay nu poate avea copil findca nu are Piz** prin care sa iasa =) FUNDA?

| Morphines a răspuns (pentru xBlackB0y):

Văleu, cine te-a învățat să vorbești așa limba română?
Să te învăț eu, fac voluntariat: 1. „bărbați", dar e un typo, trecem peste.
2. „ nu pot avea", fă acordul, e plural în primul rând.
3. „un copil" sau „copii", nu e logic ce ai scris.
4. „fiindcă".
5. „p****", se scrie cu minusculă.
6. N-ai diacritice.
7. N-ai pus punct tongue

| Pricked a răspuns (pentru xBlackB0y):

După ce că răspunsul tău e vraişte, mai şi cerşeşti funda.
Pe cuvânt, nu vă înţeleg.

| Patriciia a răspuns:

Nu stiu daca in Romania se poate, dar peste hotare pot adopta.

| 4cidr41n a răspuns:

In Romania adopita se poate face de o singura persoana indiferent de orientare si de un barbati si o femeie intr-o relatie recunoscuta de statul roman.

Tarile care permit cuplurilor de acelasi sex sa adopte copii sunt:
Argentina, Belgia, Brazilia, Canada, Danemarca, Franta, Irlanda, Olanda, Noua Zeelanda, Norvegia, Africa de Sud, Spania, Suedia, Anglia si Tara Galilor, Scotia, Irlanda de Nord, Uruguay.

| Lauracrist a răspuns:

Nu