| Burke a întrebat:

Dragi cunoscatori de masina Dacia, astazi voi avea ocazia de a conduce o Dacia Papuc si am auzit ca ar fi putin dificila la condus, ce sfaturi imi puteti da in privinta acestei masini.Tin sa va anunt ca am 7 luni de la dobandirea permisului auto si am condus masini gen vw,skoda, ford si multe altele dar niciodata Dacia. Doar ca sa stiti ca sunt un iubitor de masini si stiu cum se conduce o masina cum trebuie desi nu am eu experienta multa. Ofer funda celui mai bun raspuns si poate si cel mai amuzant big grin

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

E ca o barca cu picioare, e enervanta putin la curbe si la schimbatorul de viteze, dar totusi nu e asa de complicat.
Priveste partea buna, poti lua cel putin 10 gagici in spate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este foarte usor de condus.Acum depinde si de vechimea ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o masina ca oricare alta, trebuie doar sa tii cont ca nu are servodirectie si volanul se misca in draci de greu, nu are abs, deci grija mare la frane bruste si sa nu te astepti la cine stie ce putere de la motor

| PreotCrestin a răspuns:

Eu am avut o daca veche da s-a stricat. Nu e greu de condus. Mie imi pare mai usor dacia decat altele. Da odata ce teoi obisnuit cu o masina normal ca pare mai usor.