| anonim_4396 a întrebat:

Exista aceste fenomene supranaturale? Exista demoni, ingeri, fantome, strigoi, iele? De fapt ce sunt?
Am avut o experienta mai ciudata acum cativa ani...:-s
Daca poate cineva sa imi spuna ce sunt ele de fapt, dau funda happy

8 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna fantomele,demonii, ingerii, strigoii etc nu exista.Si probabil experienta pe care ai avut-o a fost o iluzie sau ti s-a parut ca ai vazut ceva ce era doar in mintea ta, mi s-a intamplat si mie si asta doar din cauza ca ma inspaimanta ceva.
@Alessio sa nu confudam fantomele cu spiritele. Fantomele nu exista. Spiritele sunt persoanele care au murit si inca mai stau in locul in care au trait pentru o scurta perioada de timp.
Deci nu te sperie pentru ca nimic din ceea ce ai spus tu mai sus nu existawinking
P.S:Ce vezi pe Discovery la fenomene stranii sunt trucaje deci poti sta linistita.Numai bine.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Demoni - Da, există, numai dacă sunt invocați.
Îngeri - Dăă, normal. Ce întrebare.
Fantome - Măi, nu știu ce să cred. Poate că da, poate că nu.
Strigoi - Nu. Clar nu.
Iele - Ielele sunt niște creaturi mistice, care au existat cândva, pe vremuri, dar acum nu mai există.

| Alessio_8778 a răspuns:

Fenomene supranaturale exista.dar nu si demoni, ingeri, strigoi etc! fantome as putea sa spun ca exista, ele sunt ramasitele de energie ale acelor oameni care au trecut de mai multe ori prin acel loc si a insemnat mult pentru el! ele nu vad si nu gandesc. sunt pur si simplu niste incarcaturi energice! Nu stiu ce experiente ciudate ai avut tu acum cativa ani, dar am avut si eu ceva... ce depaseste limita mea de intelegere

| Andrrraaa a răspuns:

Da exista ielele le-am vazut ele apar de Rusalii in padurii pe la 12, 1 noaptea si vin doua zile

| anonimmmaaa a răspuns:

Sincer eu una nu cerd in existenta lui dumnezeu. si dupa cum stim toti,ca si in basme, desene animate sau povesti, intodeauna u de este bine trebuie sa fie si ra ca ziua si noapte, yng si yang(cred ca asa se scrie laughing ) etc. deci daca dumnezeu nu exista ( documenteaza-te, urmareste documentare, citeste de pe google si vei vedea ca asa e) nici demonii nu pot exista, ceea ce ti s-a intamplat tie a fost imaginatia, frica da a nu se intampla ceva, subconstientul este destul de puternic, sigur din cauza asta ti s-a intamplat totul. eu personal cred ca singurii demoni sunt OAMENII.

| NeoHyt a răspuns:

Pai sa-ti spun parerea mea : eu cred 1000% ca ingerii exista dar demoni, fantome, iele strigoi etc nu exista sunt niste iluzii daca te sperii vezi umbre etc e doar imaginatia ta (si eu am vaz umbre dar odata am vz dpa care am clipit si mi-am dat seama ca nu exista) sunt iluzii cand tie frica te sfatuiesc cand tie frica sa te gandesti ca ai un inger pazitor si sa te gandesti la dumnezeul nostru tongue

| AnduPink a răspuns:

Fenomene supranaturale, ingeri exista dar demoni, fantomele, strigoi, iele nu exista sunt doar niste zvonuri