| alexutza222 a întrebat:

Exista vreun ONG care lupta pentru strangerea cainilor comunitari de pe strazi? Sau toate lupta pentru drepturile animalelor, in timp ce depturile oamenilor vis-a-vis de ale animalelor sunt lasate pe u loc secund? Vreau sa fac voluntariat vara asta dar ma intereseaza ONG care lupta pentru ducerea tuturor cainilor in padocuri, iar daca nu sunt locuri eutanasierea lor. Ceva de genul asta in Iasi? MUltumesc anticipat! Nu va cer parerea vos-a-vis de opinia mea legata de maidanezi.

2 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Da,stiu eu un ONG care lupta pentru educarea oamenilor in a se purta cu blandete cu animalele care au devenit ale strazii tot din cauza oamenilor indiferenti si egoisti!

| alexutza222 explică (pentru Birlik65):

Poti sa-mi spui si unde are sediu, detalii, cum pot deveni voluntar acolo? Sunt din Iasi si am 15 ani. Ma intereseaza doar in Iasi. Mersi.