| Altair22 a întrebat:

GTA IV - Setup.

Well, is like this. Am citit o gramada p net, despre instalarea -corecta- a acestui joc. mi-am facut si cont pe nu stiu ce site`uri de la GTA si RockstarGames. Insa ori de cate ori instalam jocu', la sf. instalarii tot aceeasi eroare mi`o dadea - o problema de INCOMPATIBILITATE cu sistemu'.

Cum ar trebui istalat corect acest joc? Este NEAPARATA nevoie de Service Pack 1 (sau 2 sau nu mai stiu care)? Eu am Windows Vista Ultimate straight face nu stiu, eu nu prea am incredere in acest SP 1. Mi s`a mai recomandat sa nu-l instalez dar eu vreau sa ma joc GTA4 laughing

Va multumesc mult!

12 răspunsuri:
| maniac a răspuns:

Deci in primul rand chiar daca jocu cere sp1 sau sp3 cel mai bun este sp3 care este recomandat pentru. multe jocuri in al-doilea rand trebuie sa ai cel putin 1gb ram si placa video cu cel putin 256 mb video si cel mult 512 dar nu conteza numai memoria video la jocuri ci frecventa de la placa video adica daca ai sa zicem placa video nvidia 7300GT cu 256 mb video te-ai scos il joci destul de bine daca ai nvidia 8400gt iarasi cu 256 mb video atunci il joci la perfectie. In concluzie vista ultimate ii doar de fite nu si de jocuri si nici windows 7 nu-i bun pentru jocuri doar windows xp sp3 si mai sunt si altele dar eu recomand sp3.

| Altair22 explică:

In caseta de instalare, apare DUPA instalare - RUN game. Dau run game, jocu' porneste ( se face negru ecranu' ca sa poata incepe ) dar dupa vreo 2 secunde ma scoate inapoi pe desktop si in aceeasi caseta de instalare unde am dat run game apare " Error: Your system is not compatible. RE-instaling may fix the problem "... si tot am tot RE-instalat pana m`o apucat ameteala straight face - si tot acelasi lucru.

Dar nu e nevoie si la vista de un SP? thinking

| Altair22 explică:

Placa video : NVIDIA GeFORCE 7300 GT
2 GB RAM, dual core... nu stiu straight face cineva mi`o spus ca nu o sa`mi mearga, ca asa are si el si ii sacadeaza...

| Altair22 explică:

Foarte posibil datorita faptului ca la System Requirements cerea Service Pack... pentru XP ultimu' si pentru Vista 1 sau 2... sau care era a el. nu stiu ca nu ma intereseaza XP, eu am Vista ( desi cica Vista merge mai prost ca XP-ul frustrated )

Deci cred ca am sa bag cea mai tampita intrebare ever... oare programele anti-virus instalate pe sistem pot influenta ramdamentu' si timpu de gandire a procesorului? Eu am AVG... si sincer? Merge ca dracu! Nu pot sa zic ca (virgula) compu meu este EXTRAORDINAR de performant sad AVG-ul asta cam papa mult din memoria virtuala straight face

| Altair22 explică:

@sharky -> Deci sa inteleg ca placa video chiar e slaba straight faceDa` are vreo legatura de unde il dau jos? Eu cred ca nu.

Ati instalat vreunu din voi jocu' acesta?

| Alex >D a răspuns:

Eu stie ca el cere cel putin XP SP3 sau Vista. Dar, jocul se instaleaza total? Adica, dupa ce s-a instalat, copiezi crack, etc, inainte sa intri in joc dai click dreapta pe executabil ( iconita de pe desktop) si dai la Compatibility si dai run this program in compatibility with. setezi Windows 2000. Nu sunt sigura ca va merge dar incearca!

| Alex >D a răspuns:

Pai nu ii mai da run game. Copiaza crack-ul inainte, dupa aia pornesti parca ceva. un program Rockstar CLub, dai in mod offline si apoi dai jos launch game. Pe urma faci cum ti-am zis si incerci...

| Alex >D a răspuns:

E posibil si asta dar de ce dadea atunci eroare din causa OS-lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti suporta placa video, iti trebuie minim shader model 3 si 1. 5 gb ram pentru vista.
Ce placa video ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geforce7300gt are shader model 3, chiar si cele pe agp, incearca sa downloadezi din alta parte jocul sau sa schimbi sistemul de operare(xp sp3)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...ca sa instalezi jocul ai nevoie de urmatoarele:
1:WINDOWS XP SP 3 SAU VISTA SP 1 SAU WIND 7...
2tongueASII DE instalare...

1:baga prima imagine in daewmond, dupa care, iti va cere sa instalezi rokstar game social club.
instalezi aia, dupa care dai next etc si il lasi sa se instaleze pana cere cd 2. bagi cd 2 dupa care il lasi sa finalizeze instalarea. dupa ce ai facut asta copii crack.si pornesti rokstar club si dai play.iti va cere upload la video.iti da si un linc. te duci la acel linc, descarci de acolo si instalezi.programul acela se numeste game for windows live. dupa ce ai facut si asta pornesti rokstar social club inapoi[deci trebuie sa ai cont facut.][aa si cracku copiat]pornesti jocu.deci e simplu
. si dai pe home cand esti in joc si fa-ti un cont offline ca sa poti salva. e simplu.ai vazuttonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dai instal si dupa aia dai citi