| Biancutza_6381 a întrebat:

Heeelp me TPU! Cand se suspenda un corp de 20 kg, lungimea sa este de 11 cm, iar cand se suspenda un alt corp de 60 kg lungimea lui devine 17 cm, Calculati constanta elastica si lungimea initiala a resortului nedeformat. FUNDAAAA! eu stiu cum se afla constanta elastica dar cand avem forta si alungirea resortului date... dar vad ca problema asta e altfelstraight face

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greu deloc happy

| Biancutza_6381 explică (pentru anonim_4396):

Pai imi poti explica si mie cum putem afla o constanta elastica cand avem masa corpului suspendat si alungireapuppy dog eyes...adica exista o relatie?