| Ballet a întrebat:

Heei. Ma gandeam sa fac un mic concurs, sa-mi spuneti anime. urile vizionate de voi happy Cea mai frumos prezentata lista primeste fundita si vot -,- Nu ca sunt obsedata de fundite dar ma plictiseschee hee

Exemplu: ( Lista mea )

- Elfen Lied
* Vazut doar jumatate- Nu mi. a placuthee hee
- Zero No Tsukaima
* Sezon 1- Vazut Sezon 2- Vazut Sezon 3- Vazut
- Kaichou Wa Maid Sama
* Sezon 1- Vazut
- Rozen Maiden
* Sezon 1- Vazut Sezon 2- Vazut
- Macross Frontier
* Doar cateva episoade
- Shakugan No Shana
* Sezon 1- Vazut Sezon 2- Pana La Episodul 3 ( Urmeaza sa. l continui )
- Death Note
* Episoadele 1 si 2 - Nu mi. a placut laughing
- K-On
* Sezon 1- Vazut, Sezon 2 - Urmeaza

PS: Stiu ca e o lista scurta, dar nu m.am putut uita la anime. uri din cauza scolii si nici nu imi place sa ma uit la toate anime. urile ci sa ma informez despre ele inainte sa le vizionez ^^. Daca aveti sugestii de anime. uri foarte bune care sa aiba si putin romance, comedie ( Sa nu fie seci sau horror, hentai sau prea ecchi ) si school sa mi le spuneti big grin

Astept propuneri si liste n3n

Răspuns Câştigător
| ViViDfan a răspuns:

Sa vedem.

naruto si naruto shippuuden-cu naruto am inceput si pot sa spun ca e singurul anime de care m.am indragostit inca de la primul episod
claymore-un anime superb, pacat ca seria s.a terminat la 26 de episoade si practic nu prea a avut final
nana-il ador cred ca l.am vizionat de vreo 3 ori deja,plus ca am vazut si dramalaughingprimul episod m.a plictisit enoooormmm asa ca mi.a fost greu sa ma uit la urmatorul,dar nu imi pare rau ca am facut.o pentru ca e un anime care chiar merita vazut
kaichou wa maid sama-merita vazut, personajul principal masculin(nu ii mai retin numele)e pur si simplu superb*stiu ca e doar un anime, dar am o slabiciune pentru cele cu grafica bunabig grin*
hanasakeru seishounen-povestea e foarte captivanta
inuyasha-vazut vreo 30 si ceva de episoade, serie prea lunga, deci m.am plictisitlaughing
saiunkoku monogatari-se axeaza pe Shurei Kou care este prima femeie ce obtine un post in guvernul japoniei,destul de captivant
paradise kiss-grafica si story line asemanatoare cu nana
the wallflower-am fost ceva gen:LOL pe tot parcursul serialului,la fel ca la Special A
peach girl-trebuie vazut
uraboku-destul de original, nu prea mi.a placut finalul
skip beat!
vampire knight/vampire knight guilty-superb, as fi vrut sa ramana alaturi de zero.P.S:am auzit ca e si un al 3-lea sezon?
code geass-al 2-lea sezon l.am abandonatlaughing
death note
la corda d'oro-e despre muzica clasica, mi.a placut foarte mult
aishiteruze baby-destul de trist pentru fetita aceea ''abandonata''de maicasasad
fruits basket
kimi kiss pure rouge-grafica buna, story-line cam la fel
strawberry panic-o ador pe shizuma:X
ouran high school host club-hm.interesant

hm.cam atat imi aduc amintelaughing sper sa fie si pe placul tau catevahappy

2 răspunsuri:
| KinokoஐKee a răspuns:

Eu pana acum m-am uitat la :
-Naruto, Naruto Shippuden
-Bleach
-Inuyasha, Inuyasha:Actul Final
-Shakugan no Shana(toate 4 sezoanele, dar de la al 3-lea sezon m-am plictisit)
-Zero no tsukaima
-Vampire Knight, Vampire Knight Guilty(inca ma uit la el)

Sunt cam putine pentru ca nu am prea mult timp si nu ma uit de prea mult timp.
Acestea sunt cele pe care as vrea sa le urmaresc:
-Death Note
-Soul Eater
-Sword Art Online
-Rosario+Vampire
Si lista poate continua!
Sper ca te-am ajutat!

| LalMirch15 a răspuns:

Wow deci iti plac animeuri shoujo hmm...
-Kimi Ni Todoke* -are tot ce vrei tu
Special A*-si asta la fel
Lovely Complex*-si asta
Kaichou wa Maid Sama-si asta
Bakuman-asta e chiar ciudat
Toradora
durarara- asta e mai special
astea de mai sus sunt shoujo (mie nu prea imi plac)incerca shounen :Gintama, Bleach, katekyo hitman reborn, d.gray man
ok cred ca am scris ceva