| MдĐдLiNид a întrebat:

Spuneti-mi cel mai tare anime vizionat de voi ( in afara de naruto, one piece, bleach, chrono crusade, elfen lied, fruit basket ) si daca se poate sa nu fie ecchi sau in cel mai comic caz hentai. Dau funda la cel care imi zice cel putin 3 anime-uri care nu le-am vazut!

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

1. Kaleido star
2. Mew mew power
3. Mermaid melody
4. Shugo chara
5. Kaichou wa maid-sama
6. La corda doro
7. Sword art online (sao)
8. Kirarin revolution
9. Fairy tail
10. Gokujou mecha mote iinchou
11. Yumeiro patissiere
12. Kamikaze kaitou jeanne
13. Mamotte lollipop

15. Tonari no kaibutsu-kun
16. Sugar sugar rune
17. Special a
18. Hyokoy
19. Avatar the last airbender
20. Bokura ga ita

22. Rave vs fairy tail

17 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Neon Genesis Evangelion, Higashi no Eden, No.6, Natsume Yuujinchou, Zetsuen no Tempest, ROD the TV, Ao no Exorcist.

Abh
| Abh a răspuns:

Lista mea ordonata dupa note http://myanimelist.net/animelist/Kreatur&show=0&order=4
Le poti lua in ordine de la 10 in jos.

| ryuu a răspuns:

Iti propun:

- Bakuman (3 sez)
- Sakamichi no Apollon
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Nana
- Sword Art Online
- Rose of Versailles
- Romeo x Juliet

Vizionare placuta!

| Iubibilăă a răspuns:

Pisicuta Chi.
Este suuuper dragut.
Vizionare placuta.

| Aiwendil a răspuns:

-The Legend of The Legendary Heroes (stiu ca titlul e cam aiurea, dar anime-ul e super tare)
-Kaleido Star
-Ouran Host Club
-Avatar The Last Aibender (e un anime facut de americani, e super tare)

| hecamefrommetalland a răspuns:

Neon Genesis Evangelion (trebuie să îl vezi!), Mirai Nikki(recomandat dacă îți plac anime-urile cu obsedate nebune și îndrăgostite), Soul Eater (puțin pervers la primele episoade) și Yu Yu Hakusho (dacă îți plac luptele).

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Inuyasha:
Scurta Descriere: Istoria incepe in Japonia medievala, cand jumatate-demonul Inuyasha fura Giuvaierul Sacru, Shikon no Tama, dar preoteasa Kikyo, paznica Giuvaierului, reuseste sa-l opreasca tintuindu-l de un copac cu o sageata magica. Inuyasha isi dorea Giuvaierul pentru a putea deveni demon deplin, asa cum fusese tatal sau. Curand dupa aceea, Kikyo moare dar apuca sa-i ceara surorii ei, Kaede, sa fie arsa impreuna cu Giuvaierul Sacru, astfel incat nimeni sa nu mai poata pune mana pe el.
Cateva sute de ani mai tarziu, ne aflam in Tokyo si cunoastem o tanara fata, pe nume Kagome, care traia impreuna cu familia sa in templul Shinto. Inainte sa plece la scoala, fratele ei mai mic o roaga sa-l ajute sa caute motanul familiei ce parea ca se refugiase in incaperea ce adapostea o fantana. In momentul in care se apropie de fantana, un centiped urias apare de acolo si o trage pe Kagome inauntru. Fata reuseste sa scape din mainile creaturii si cand iese din fantana descopera ca nimic din ce cunostea ea, nu mai exista. Motivul este foarte simplu: ea calatorise inapoi in timp si ajunsese in Japonia medievala, cam la 50 de ani dupa evenimentele povestite la inceput.
Intrand in padurea de langa fantana, il descopera pe Inuyasha care inca mai era tintuit de copac, exact ca in prima zi. Apoi apar cativa sateni care o duc pe fata in fata preotesei Kaede, care ramane uimita de asemanarea sa cu Kikyo. Cand centipedul urias ataca din nou Kagome este nevoita sa-l elibereze pe Inuyasha, care se trezise din somnul vrajit in care se afla, si asta pentru ca in corpul ei se afla Giuvaerul Sacru ce arsese odata cu Kikyo.
Dupa ce demonul este ucis, Kaede pune la gatul lui Inuyasha un colier vrajit menit sa-l tempereze pe acesta ori de cate ori Kagome folosea comanda �Osuwari� � fac aici o paranteza ca sa spun ca momentele in care Kagome foloseste comanda osuwari=sit=sezi, sunt absolut delicioase si nemaipomenit de hilare - Dar problemele lui Kagome abia acum incep pentru ca Giuvaierul Sacru atragea in demonii ce-si doreau marirea puterilor si cand o pasare-demon uriasa il fura, fata incearca s-o opreasca cu o sageata. Rezultatul este ca sageata atinge giuvaierul, care se sparge si se imprastie in toata Japonia. Impotriva vointei lor, Inuyasha si Kagome se vad nevoiti sa se alieze pentru a recupera bucatile de Giuvaier, cu atat mai mult cu cat ei afla ca puternicul demon Naraku era si el pe urmele fragmentelor. In calatoriile lor cei doi isi fac multi prieteni si salveaza multe vieti ucigand demonii care iesisera la iveala simtind puterea bucatilor de Giuvaier. Grupul lor se mareste cu preotul Miroku, ucigasa de demoni Sango, micutul demon-vulpe Shippo si Kirara, pisica-demon zburatoare ce o insotea pe Sango. Pe langa aventurile lor descoperim si alte povesti legate de ei si de persoanele din jurul lor, dar si povestile de dragoste ce se infiripa intre Inuyasha si Kagome si intre Miroku si Sango.
Si sa nu uitam de puternicul demon Sesshomaru, frate dupa tata al lui Inuyasha si vesnic nemultumit de mostenirea lasata de tatal sau. Relatia foarte proasta pe care cei doi o au la inceput, incepe incetul cu incetul sa devina una cat de cat mai normala, pe masura ce ei incep sa se descopere unul pe altul.

| Blackyuu a răspuns:

Code Geass - este super anime-ul genul Action, Mecha, School, Sci-Fi, Super Power, Military.
Kuroshitsuji - tot la fel de bestial este despre un demon care a facut un contract cu un baiat Ciel care vrea sa isi razbune parinti. genul : Action, Comedy, Demons, Fantasy, Shounen, Supernatural.
07-Ghost - genul : Action, Demons, Fantasy, Magic, Shoujo, Military offf... cate amintiri cand scriu aceste nume de anime-uri acest anime este cam trist... bine de fapt toate au o poveste trista :( Dar cred ca nu sunt anime-uri mai frumoase ca acestea.
Uraboku - frumos anime :)
Junjou Romantica -yaoi :">
Amnesia - romantic dar o poveste incredibila sa zic :)
Ao no exorcist - un baiat care era fiul lui Satan.
Soul Eater - vrajitorii
Dentalian no Shoka - Action, Mystery, Historical, Supernatural

Acestea sunt anime-uri care le-am vizionat si stiu a sunt excelente... nu am terminat anime-ul Soul Eater :"> o sa il termin candva. anime-urile poti sa le vezi pe http://a-kage.info/mangalist.php nici un anime nu este echii sau orice tine de genul acesta, pentru ca nici mie nu imi place hentai sau echii. Kuroshitsuji si Code Geass au 2 sezoane le gasesti tot pe animekage. S-ar putea sa am greseli gramaticale. Scuzee :3

| Blackyuu a răspuns (pentru Blackyuu):

Si anime-ul Shiki este cu vampiri dar nu este romantic ca Vampire Knight ( in care ma enerveaza Yuki ) este mult ai frumos personaje mult mai bine desenate merita! :*

| MдĐдLiNид explică:

Ma credeti daca va spun ca le stiu pe toate >blushing? La unii cam gasit cel mult 1 anime care nu l-am vazut. Sunteti bestiali oricum. Sincer >.< le-am vazut pe toate. Am sa verific alea ale caror nume nu le recunosc si am sa vad daca nu le stiu. Ms mult pentru raspunsuri.

| LukaVocaloid a răspuns:

1.Durarara
2.Baccano
3.The legend of the legendary heroes
4.Shiki
5.Devil survivor 2 the animation
6.Shingeki no Kyojin
7.Nabari no ou
8.Ano hana
9.Mawaeu Penguindrum
10. Kaleido star
11. Full metal panic/Full metal panic fumoffu
12.Nana
13.Spiral
14.RomeoxJuliet
15.Yu Yu Hakusho
16.HunterxHunter
17. Katekyo hitman reborn
18.Detective conan
19.Hachimitsu to Clover
20.Hellsing Ultimate
21. Kuroko no basket
22.Persona 4 The Animation
23.Claymore
24.FMA/FMAB
25.Aragento Soma
26.chrome shelled regios
Uff pai cam astea sunt preferatele mele daca te-ai uitat la ceva de mai sus si ti-a placut poti sa-mi trimiti mesaj ca sa-ti dau unele asemanatoare
P.S:Sper ca ai putea sa te uiti la toate anime-urile de mai sus sunt superbe toate si pun pariu ca o sa-ti placa aaa si apropo daca vrei sa te uiti la ceva nu te lua dupa top ca le-am pus cum mi-au venit in minte si chiar daca ar trebui sa fac un top n-as avea cum pentru ca toate sunt locul 1 pentru mine big grin Apropo Chrono Crusade ar fi fost printre ele daca nu l-ai fii scris mai susbig grin

| secrets a răspuns:

In afara de Naruto si Elfen Lied? In afara de acestea, as putea spune ca Death Note, NANA si Un-Go sunt in topul meu 5.

| JustPaly a răspuns:

Soul eater
b-daman

| xCottonCandy a răspuns:

Ao no exorcist
Fairy tail
Accel world
Angel beats

| Isa0w0Chan a răspuns:

Cel mai tare anime vizionat de mine este Inuyasha, dar cum este destul de vechi nu stiu daca iti va fi pe plac.
Cred ca probabil ai auzit deja de Fairy Tail.Incearca-l.E minunat.De asemenea iti pot recomanda Code Geass sau The World Only God Knows.Sau Gintama...vesnicul amuzant Ginatama.Ar mai fii Kuroshitsuji sau Detectiv Conan.
Daca doresti ceva cu mai mult shojo incearca Kaichou wa maid-sama,Ouran Highschool Host Club, Shugo chara, Inu x boku SS, Kaleido star, Skip Beat...
P.S.:Te admir pentru faptul ca nici tu nu te uiti la ecchi.

| EllaMateeaNed a răspuns:

Fairy tail,vampire knight, inuyasa, rosario plus vampire(nu gasesc semnul plus), death note. apropo fairy tail s-a terminat, vampire knight are 2 sezoane:vampire knight si vampire knight guilty.inuyasa s-a terminat si are un sezon.rosario plus vampire are doua sezoane iar death note 1 sezon.

| Ciuffx a răspuns:

Pretear, Kaichou wa maid-sama, Karin, Amnesia, Earl and fairy, Inu x Boku SS,Aquarion Evol, Hakuouki, Code Breaker,Maoyuu Maou Yuusha, BTOOOM!, Kamisama hajimemashita, Itazura na kiss, Mirai Nikki, Sukitte li na Yo, Tonari no kaibutsu-kun,Spice and Wolf, Kaze no stigma, Ookami-san,Highschool of Dead,Highschool DxD, Genesis of Aquarion,Arata Kangatari, Claymore,Freezing, Kampfer, Touka Gettan, Inuyasha, Sankarea, Sword art online, This ugly yet beautiful world, To love-ru, Munto tv, Full metal panic, Ouran highschool host club, Inukami, Kyoshiro to towa no sora, Tonagura, Kara no kyoukai, Uta no prince-sama, Sora no otoshimono, Clannad, D.N. Angel. Sper ca o sa iti placa ceva big grin.