| Poseidon69 a întrebat:

Hei TPU.
Un prieten de al meu face un truc magic cu niste carti o sa va explic acum care e trucul :
- Imi spui unde vrei sa opresti! Da?
- DA!
- Stop!
- Bun, uitate la cartea ta, ai memorato?
- Da!
- Bun pune-o in pachet unde vrei tu.
- Gata!
- Bun!
Nu stiu ce face cu cartile si dupa accea toate cartile devin cartea care am ales-o.
Si toate cartile erau diferite la inceput.
Stie cineva explicatia la acest Truc?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E simplu.
Tu vezi la inceput un pachet normal, asemanator, pe care-l inlocuieste subit, cu un alt pachet in care toate cartile sunt la fel. In acest pachet din urma te pune sa alegi o carte.

| Poseidon69 explică (pentru Bula):

Man, Imi arata la inceput toate cartile ca sunt diferite, le amesteca si apoi aleg una o pun in pachet si se fat toate la fel dar am observat ca de fiecare data cand face trucul asta numai : 2 de inima rosie aleg cartea. happy

| Brigaela a răspuns (pentru Poseidon69):

Dupa ce ti le arata, cat timp le amesteca, schimba pachetul cu unul care are numai doi de inima rosie. Are maini rapide si iti distrage atentia cu ceva.

| Tavi466 a răspuns:

Pentru inceput tipul ia un doi de unima rosie il plaseaza la jumatatea pachetului pune degetul mic de la mana stanga peste cartea respectiva si cealalta jumatate de pachetdeasupre degetului..astfel cand el iti spune sa spui stop el nu deschide pachetul unde ai spus tu stop cu unde avea degetul, adica deasupra doiului de inima rosie..asta e axplicatia pe jumate..nu stiu cum le pace si pe restul cartilor sa "se transforme..presupun ca are o jmatate de pachet normala si o jumatate doar cu 2 de inima rosie si la inceputul si finalul trucului iti arata doar o jumatate sau cealalta simuland ca asa este tot pachetul...presupun..asa as face eu.

| Poseidon69 explică (pentru Tavi466):

Nu e nici asa ca el lasa cartile ca cada din sus in jos happy