| patySsmile a întrebat:

Heii TPU puppy dog eyes! Imi dati si mie niste statusurii; x? [ despre VIATA, dragoste, gelozie, fite, distanta, fericire, moarte etc....etc de TOATE]

Cele mai frumoase si mai multe >--

Răspuns Câştigător
| PinkkRosee a răspuns:

Buna!
Sunt multe, dar daca iți faci timp sa le citești pe toate, vezi cat sunt de frumoase și adevărate :*...

Am tot sperat ca raul asta va trecee, dar afara e tot frig iar eu pe interior sunt tot mai rece!

Razi dar nu in hohote. Fii dulce dar nu pana sa provoci greata. Dar mai ales fii femeie - nu papusa!
Uneori vreau sa uit, dar mi-amintesc mai tare. N-ai dat semne de viata, ai dat semne de intrebare.
Nu uita. Stele care cad. Nu pier. Stele care cad, se duc spre un alt cer.
Sunt incapatanata pentru ca cineva mi-a demonstrat, ca pot avea orice daca imi doresc cu-adevarat!
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.:*
Obișnuiește-te cu faptul că nu vei avea ce îţi dorești Si tine minte. O fata loveste prin fapte. Nu prin cuvinte
Si o sa te las sa iti vezi de drumul tau, atunci cand o sa te uit sigur o sa iti para rau.
Poate c-am inteles gresit de la inceput! Poate ca n-am inteles ca nu s-a putut!
Nu trebuie decat sa fii mai impulsiva, un pic mai agresiva.

Mi-ai dat o imbratisare cand aveam nevoie, mi-ai dat sfaturi chiar de n-am ascultat... Ai fost acolo cand inima imi plangea Prietenia ta mi-a dat puterea care imi lipsea, iti multumesc ca faci parte din viata mea! ♥

Esti discreta, distanta, distrugatoare.

Viata ne ofera şocuri.Imprevizibilă ca o curvă pe tocuri!
In gandul meu mereu te port Ca pe un lucru sfant As vrea sa stiu ca-ti amintesti Si tu de noi din cand. in cand.
Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

♥ Mi-ar plăcea să cred că nici n-ai existat!

Asa ca numai vreau sa-ti fiu aproape. Numai vreau sa te fac sa uiti de toate.

Daca ai nevoie de mine, numai sunt aici. Strig-o pe ea! Poate isi face griji... happy

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.

Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie!

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

Viaţa merge înainte ce a fost a fost. Nu te poţi abţine şi nu îl poţi uita, îl iertai mereu chiar dacă îţi greşea.

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Pot gasi cate unu’ ca tine, la fiecare metru patrat.:*

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici, de ce vrei, ma-ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi se rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel.:*

Acum nu mai e cum era. Acum e puternica, stie ce vrea.

Am uitat ce ti-am spus si cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am început.
Sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| thecakeisalie a răspuns:

Eu zic sa lasati prostiile astea. Eventual puneti-va tartacutele la contributie si scrieti un status original si nu pe care il spameaza inca 1000 de persoane.

P. S.: Hei*; statusuri*.

| Roxanne1996 a răspuns:

● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´tSsi`0 deå peste cåp´! ●

"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapTe. : x

"Ea e zana minunata :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. Dar. Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci. :*"

.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia. "

. Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost. Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :* ´.

If you hold my ` hand! ´˚. I will` take you away! ´˚. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´˚; x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna. Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca, avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"

Si daca el no sa-ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa-ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!"

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

"eu` sunt o simpla stea, printre stele`. sunt 0` fata, printre fete. dar ceea ce ma face deosebita e dragostea ta. fara ea n`as straluci asa!; x"

Daca nu esti de la oras, esti de la tara;-&. Iei primul tren care te lasa in garaa;-". Apoi iei un taxi pana la mall. Bei doua sucuri si ai portofelul` gol;-@

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea, stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea!"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • si tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, O sa-l jOc.totul e scris, nu depinde de noroc! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata. zi Ce vrei?! asa`mi traiesc eu viata!"

Azi te vreau mai mult ca ieri, da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat! "

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`!; x"ADOR POZA!"

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina`. iSi caUta ViCtimaa`.` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nu uiTa. sh iarTa greU... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sa Te lAsS`! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz`. E vinA tA`. ca mi-am pierduT increderea`!"

vreau s plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `. in fata ta am fost un copil si` ma doare.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt... Dar nu-i nimic... ||?"

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!

Deja iubirea`i demodata` Baietii vor asa` deodata. Parem 0 prada` prea usoara! fetelor` Sa nu cedati din prima seara!"

Te cred pe Cuvant cand te aud. Spunand` ca nici Nu sunt Sfanta. asa e.` da` ce Sa faC. asta`i firea. doar nu credeai ca in Viata Te inseala doar privirea"

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`. Gandesti gresit`!"

|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire`.` continuati` sa fiti Fraierii`. pentru` cA o0` faceti bine`. =x

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`. aLa` se Parleste.` =x "

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!"

Regret mereu cand ne certam doar din prostii, caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii! Ca. s tulburata, toata ziua. s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc, adormind cu chipul tau in gand.""

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza, oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum, a fost un episod frumos, asa. i zis si tu, insa prezentu. i cam dureros, nu poti spune NU.""

Mama` ce copila`. Ce tupeu`. C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`. Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

aud vorbe` parsive despre mine`. si continua barfaa`. da cand vorba ajunge la mne.ishi cere scuze tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inceput sa faca ce vor! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La cate a vazuT ca-mi FaCi. o sa`Ti dea muLTe sa tragi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!

stii. n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza!"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu. i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]

Apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare? pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi? sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"asta daca nu o faci deja

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta ti-o daruesc cu multa dragoste

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi? eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

C ' te uiti mah asa? Obisnuiestte-te ca d acum nu mai sntt` a Ta!

Zambeste iar si priveste putin. Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Ti'ai placut viata... Ti'ai facut viata. da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

am treqt prin viata ta, uita`ma de vei putea!
Tu ai nevoie de mine nu eu de tine!
Da uita-te bine la ea...ca de acum nu mai e a ta...
Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere ai iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti, deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza, in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE, NUMAI EU STIU, O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU, VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE, NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala, inainte de a ma "eticheta", gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine, razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul, sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe, Nu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva, UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti, incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine. Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data. Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?
● Am fost candva langa tine. N-ai stiut sa apreciezi, [bine] ●

Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca ai scapat

Am o gramada de defecte.stiu...nu oblig si nici n-am obligat pe nimeni sa ma accepte

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia

Cum vrei sa ai daca nu-ti doresti? Cum poti sa crezi daca nu iubesti? [ ]

Si mie mi-au gresit multi si n-am explicatii. Dar fiecare se scotea, dadea vina pe altii [ ]

Nu exista inteligenta, doar o carte-n plus citita. Nu exista crima, ci oameni care s-o comita. Nu exista bun simt, doar buna purtare. Nu exista dragoste, ci doar senzatia de atasare

Inca-l mai iubesti, dupa tot ce ti-a facut. Chiar daca te-a ranit si te-a durut

Am fost ranita de persoane dragi, poate asa le-a fost firea. Acum se uita in ochii mei si-si intorc privirea

E o vorba:`Ce nu te omoara te face mai puternic.`Si au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot Mi s`a zis ca n`o sa pot, e uite ca inca pot.; x

Cand sufletul iti plange, nu arata [ ] Lumea nu s-ar opri in loc pentru durerea ta

Toti avem probleme Conteaza cum le facem fata. Nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata

Funda?:X

| Myru2012 a răspuns:

Uite cateva pe care le am si eu sper sati placa :
1.Prietenia este una dintre cele mai valoroase comori daruite de Dumnezeu!
2.Nu inceta niciodata sa zambeste pentru ca niciodata nu se stie cine se va indragosti de zambetul tau :*
3. N-are rost să plângi, niciun regret n-ar mai conta, o să-şi dea seama el, ce a pierdut cândva!
4.Iert usor, poate prea usor uneori.insa nu uit niciodata.
5.Doare atunci cand spui adio unei persoane pentru care ai simtit ceva, dar mai rau doare daca stii ca tu ai fost singurul care a simtit.
6.Viata nu inseamna sa astepti sa treaca furtunile, ci inseamna sa inveti sa dansezi in ploaie.
7. E mic cuvantul dinainte, dar pretuiestel foarte mult, caci el e singura amintire a vremurilor de demult