| RecycleBin a întrebat:

Heiii. Vreau sa imi decolorez o suvita de par si nu stiu ce trebuie sa folosesc. Adica acum vreun an mi-am mai decolorat dar nu stiu sigur ce am folosit. Oxidant sau pudra sau aman2? Precizez ca sunt bruneta inchis nu conteaza culoarea care iese. Ms

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista, la raioanele cu vopsea de par, pudra decoloranta SI oxidant. Se amesteca amandoua si, cu pasta rezultata, iti decolorezi suvita. In functie de culoarea naturala a suvitei, iei un oxidant mai slab (6%) sau mai puternic (9%).

| LittlePingu a răspuns:

Buna. din cate am auzit produsele pentru decolorarea parului sunt pudra decoloranta si oxidantii de 6%, 9% si 12%. Ai putea sa folosesti oxidanti. Dupa decolorare foloseste produse special concepute pentru parul decolorat, vopsit, de preferinta produse profesionale fiindca efectul nu va intarzia sa apara, pe langa samponul adecvat, foloseste neaparat mastile de par si tratamentele fiindca acestea fac minuni, incearca sa renunti la vopseaua din comert fiindca este foarte agresiva pentru firul de par, iar daca te decolorezi acesta va avea mai mult de suferit. Totusi sfatul meu e sa ramai asa. Sigur esti foarte frumoasa bruneta happy