| fuckThisLife a întrebat:

Hello!cum scap de sentimentu de tristete?gen depresie?sad ma simt foarte naspa de ceva timp,nici nu mai am pofta de mancare. sunt trista pentru ca imi e dor si nu mai vreau,m-am saturat. ce as putea sa fac?sad

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de tristete,am eu un singur leac; poti merge cu mine in urmatoarele destinatii:
-orasul Segarcea, judetul Dolj, la 27 km distanta de Bănie pentru a servi un vin de la Domeniul Coroanei obtinut de pe podgoria de 300 ha din acest oras.Prima podgorie a fost plantata aici in 1884, cand regele Carol I a ales din 200.000 ha tocmai aceste locuri pentru a planta struguri de vin si struguri de masa.
-comuna Nuşfalău, judetul Salaj.Comuna este alcatuita din 4 sate (Nuşfalău, Boghiş, Bozieş si Birghez) dar noi mergem doar in Nusfalau si Bozies.
-comuna Hida,judetul Salaj unde locuieste Livia Alexandra,o sa vizitam si aceasta comuna pentru a o vedea cum arata fata in fata.
Cam acestea sunt destinatiile impotriva depresiei, sper sa fii multumita, iar dupa se mai gasesc si altele care merita vizitate.

| fuckThisLife explică (pentru anonim_4396):

...am fost in locuri si mai frumoasetongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru fuckThisLife):

Dar in aceste locuri ai fost?

| fuckThisLife explică (pentru anonim_4396):

Am fost prin toata Romania de micatongue.in fiecare vara plechappy
dar locatiile pe care le-ai spus tu nu ma atrag si nici nu ma fac sa scpat de depresiehappy

| papushikadulcee a răspuns:

Si eu am patit asta de mai multe ori dar m-am gandit asa:"De ce sa fiu trista cand ma pot distra, pot fi fericita ca sunt sanatoasa pentru ca numai o viata am "iar tu ar trebui sa spui acelasi lucru.Viata merge inainte orice s-ar intampla...nu trebuie sa iti bati joc de viata ta fiind o singuratica ciudata(cum devenisem eu) fii fericita, traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima clipa din viata ta pentru ca Dumnezeu ne-a dat viata sa o traim si sa fim fericiti pana vom ajunge in Imparatia SA.nu sa stam tristi! Te asiguri ca vei scapa de aceasta stare daca te amuzi cu prietenii tai si esti mai glumeata... Sper ca te-am ajutat! P.S Am vrut sa te ajut nu sa iti dau un sfat si sa primesc funda! Daca nu ai cu cine sa vorbesti uite id meu : mihaelapuiduc sau betykb

| papushikadulcee a răspuns (pentru papushikadulcee):

Scuzati-ma daca am greseli de gramatica dar sunt foarte obosita

| didiDia a răspuns (pentru papushikadulcee):

Tu la 13 ani chiar n-ai de ce fi trista. Asa ca nu prea poti da sfaturi. Gandeste-te ca la o varsta mai inaintata, chiar ti se aduna greutati si motive de tristete si nu merge sa uiti de probleme si griji asa usor cum ai scris tu.

Răspuns utilizator avertizat
| alllealexandra001 a răspuns:

Lasa trecutu in urma incearca sa nu te mai gandestilove struck...Sti destul de bine ca viitorul conteaza... Uita tot iesi mai des cu prieteni distreazate si o sa fie oksad:X

| deea1234 a răspuns:

Greu...si eu ma simt ca si tine, si nu am nici un raspuns la ce sa fac sa fie mai bine

| Switch_Ollie_1996 a răspuns:

Uita-te pe youtube la,, funny video,,

| Heiddi a răspuns:

Depinde din ce cauza e aceasta depresie.Eu spre exemplu ca sa imi ridic moralul ma gandesc mereu la citatul " I am who i am today because of choices i made yesterday." in traducere : Sunt cine sunt azi din cauza din cauza alegerilor pe care le-am facut ieri. Nu uita ca dupa furtuna mereu urmeaza soare, trebuie doar sa ai rabdare si nu uita sa fii optimista mereu in tot ceea ce faci, asta mereu ajuta. Sper sa iti revii cat mai curand sunt sigura ca mai sunt multe lucruri distractive care te asteapta in viitor happy.