| larissalarissa a întrebat:

Help! deci.imi place de un baiat ff mult asta e ca nu stiu daca ma place noi stam impreuna in bank pentru ca el rade ff mult cu mine dar nu stiu daca ma place ca uneori se duce si rade ca alta fata care nu stiu daca o place.de ex: cand ne-a asezat profa in clasa la fizica pe mine m-a pus langa alta fata si mi se parea trist si mereu in ora se uita la mine cand ma uitam in directia aia vedeam ca se uita la mine dar imi e frica sa ii spun deoarece poate el simte o prietenie pentru mine si pentru fata aia simte alceva.nu stiu ce sa cred radem ne ciondanim dar uneori ma enerveaza rauu! dar nu stiu mi se pare dragut si

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Sfatul meu numarul 1 este sa fii atenta la ore si nu la baieti, poate asa vei invata si tu sa te exprimi mai coerent si eventual sa folosesti si semne de punctuatie atunci cand scrii. Iar numarul 2 este sa vorbesti deschis cu baiatul respectiv si sa il intrebi ce simte, pentru ca nu are rost sa-ti faci false iluzii ca te place, daca nu este adevarat. Sau poate vei avea noroc si iti va spune ca sentimentul e reciproc, iar atunci amandoi veti iesi in avantaj. Chiar si in cazul in care spune ca vrea sa fiti doar prieteni, tot este bine, deoarece macar vei sti sa te reorientezi. Succes!winking

| Blackwoman27 a răspuns:

Pai...nu stiu ce sa zic si eu am aceeasi problema, apropiete mai mult de el si vezi ce simte pentru tine. Poti fi draguta cu el zicadui ca-ti place de el doar prind gesturi...
Iti garantez ca v-a fundctiona dar daca ignora gestul sau se supara asta inseamna ca nu te place si vrea sa fiti doar prieteni e greu salk cucersti dar stai mai mult timp cu el si converseaza cu el despre ce ii place lui ce iti place tie
Sper ca te-am ajutat
Succes!love struck

| darielle a răspuns:

Cred ca nu poti intreba baiatul pur si simplu...ar fii jenant pentru tine sa il intrebi daca te place. zic si eu...nici eu nu as avea curaj, sincera sa fiu.

| Andutsaa a răspuns:

Hei! Cand unui baiat ii place o fata, o supara, o necajeste mereuhee hee, ar fi mai bine sa vorbesti cu el si sa-i spui, stiu ca e greu, am trecut prin astahee hee, daca nu vorbeste cu o fata si ea te poate ajuta :*...nu stiu ce sa zic, lasa rusinea si frica de`o parte no talking si spune`ihappy cel putin asa o sa stii sigur ce si cumhee hee. Pussy si bafta:*!

| camionagiull a răspuns:

Zi Te plac si atunci vezi rezultatu daca il vrei lupta cu frica Muhahahhahahahalaughing

| dragos13_8465 a răspuns:

Zii adevarul.incercarea moarte narewinking

| XoXo33 a răspuns:

Sigur ma pricep foarte bine in relatii si eu am suferit din dragoste. Dar gandeste-te bine merita? Daca da uite iti voi da niste sfaturi:
1.Cand mergi la scoala in pauza zii bancuri informeazate despre cei placelui.
2.Nu fi plina de tine increzuta cu nasul pe sus.
3.Invital la un restaurant la o intalnire sau acasa la tine.
4. Dupa aceia trebuie saii zici infata: Eu tin foarte mult la tine chiar te plac si vreau sa stiu daca e reciproc.
Mult succes! fundita?

Întrebări recente