| HomeLoveSwety000 a întrebat:

am un catelus de 3 luni si recent a facut purici sad
Nu stiu din ce cauza deoarece il spal si unde sta e tot timpul curat!
Ce-mi recomandati sa folosesc impotriva purecilor?
Un raspuns concret primeste funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Folosește Parakill (antiparazitar extern), se administrează cățeilor, care au peste 6 săptămâni.
Produsul așa arată:
http://www.maxi-pet.ro/......88D02.aspx
Îl poți găsi la depozitele și farmaciile veterinare. Dintr-o sticluță poți folosi de mai multe ori. Îți va ajunge mult timp...
Se aplică catelușului picături la nivelul cefei, câte o picătură la kilogram. Dacă are 3 kg, îi pui 3 picături, dacă are 4 kg, se aplică 4 picături și tot așa...
Apoi, doar la nevoie. De obicei, timp de două luni, nu se mai ating purecii de el.
Poți opta și pentru o zgardă antiparazitară, dar nu te baza 100% pe protecția ei. Nu va avea niciodată efectul picăturilor.

3 răspunsuri:
| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cățelușul tău e destul de mic. Ideal ar fi să te duci la veterinar, iar el îți va spune ce șampon antideparazitare să-i iei și de cât ori să-i dai. Fundă? :3

| BogDan99XD a răspuns:

Salut. Intreaba la o farmacie veterinara solutie pentru purici pentru catei de 3 luni... Trebuie sa iti dea ceva. Funda?

| floresdemayo a răspuns (pentru BogDan99XD):

Farmaciile/cabinetele veterinare îți recomandă, de obicei, produsele cele mai scumpe, în privința aceasta.
Ei merg pe principiul "cel mai scump, e și cel mai bun". Și insistă, până te lămuresc că au dreptate! Oh, mai ales, dacă te văd și începător, deci total "străin" de aceste lucruri. big grin