| Captive a întrebat:

Am o catelusa shih tzu in varsta de 10 luni care are o problema foarte mare cu purecii. O spal cam la un interval de 2-3 saptamani,deoarece mi s-a spus ca nu e bine sa fie spalata foarte des si cica de obicei cainii ar trebui sa fie spalati cam la o luna.
I-am pus tot felul de picaturi putin mai jos de cap,unde nu se poate linge, o spal cu sampon anti-purici si anti tot felul de paraziti dar fara rezultat.
Are o gramada de purici si se scarpina saracuta pana nu mai poate, ba chiar imi lasa si mie in pat sad
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Flav1a a răspuns:

Ii trebuia cam de pe la 3 luni facuta deparazitarea externa. Este zgarda care e valabila cam 4-5 luni, este ceva spray special, doar ca atunci cand ploua, odata cu ploaia se duce... mie de la veterinar mi-a recomandat zgarda care trebuie sa stea neaparat pe piele, doar pe par nu isi face efectul. Mai bine il duci la veterinar si iti va recomanda ceva.