| Al33 a întrebat:

Hey TPU... vreau si eu niste statusuri mai faine nu conteza de care. de dragoste, funny, amuzante cu dnd nu conteaza dau fundita:*mss anticipat!

Răspuns Câştigător
| Chrristina a răspuns:

Nu mai sunt copilu` cu slăbiciunile de altă dată. Acum sunt slăbiciunea altora, c`am caracter de piatra!

Fiinta noastra e la discretzia celorlalti.nu apari tu in ochii unuia asa cum esti, ci cum au reusit altii sa sugereze o imagine despre tine...

Nu cer ajutorul asa`zisilor prieteni. Si nici macar nu cer atentie. Nu cer zambete false. Si nu vreau nimic din ceea ce se ofera cu efort!

Nu pune punct`. Cand inima iti cere virgula`

Chiar daca nu`s toate roz, tot le colorez odata

Nu exista "nu pot", doar "nu vad nici-un rost"

Cu timpu´ am invatat sa fac, Cu timpu´ am invatat sa tac si sa bag la cap Totdeauna capu´ sus si privirea dreapta Niciodata nu poti sa stii ce te astepta :X

Stau si te privesc cum treci cu ea de mana. Te uiti cu coada ochiului si am o senzatie nebuna

Nu-ti face griji pentru oamenii din trecutul tau... Exista un motiv pentru care nu sunt si-n prezentul tau!

Sa pierzi cu elegantza, poate fi o victorie `:X

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti`

Toţi avem propriile noastre maşini ale timpului. Unele ne duc înapoi, se numesc amintiri... Unele ne duc înainte, se numesc visuri...

Timpul trece altfel cand esti singur, singur. Orele se duc si nu se mai intorc sigur.

Trece greu si nu mi-e bine, plang si imi e dor de tine. Viata nu e ca in filme
Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta smug"

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza. Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

mult prea fina, intre fete sunt regina.se opreste, te ameteste, iti zambeste, ma omoara, ma priveste, se lasa pe spate doar de la jumate, va intrece pe toate"

, mori dupa ea, are... are cu ce, are dintre toate fetele, are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass, ca-o balerina are miscari de felina, intre fete e regina.

fara Lycra si solar, asta e bronzul natural, Si special pentru tine, DA TU, cea care te uiti la mine, Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI frumoasa cA TINe

Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa

N-ai ce spune, spun pe bune, mai bine pune ochii si holbeaza-te ca cu holbatul ramai, priveste cat mai poti"

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine l, ca si mie imi convine smug

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

"Dar n`are sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promiss … dar acum eu sunt. ce`a cu telefonul inkiss

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare"

Vezi tu scumpo. o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele. dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

Mai poti cauta si aici :http://fite-si-fetite.blogspot.com/......ioase.html
Bafta!

5 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Poate ca vrei sa ma ranesti, sa ma distrugi. poate ca vei reusi, poate ca ai reujit deja... dar asta nu conteaza, stiu ca te-am iubit, ca te voi iubi, si asta nu tine de tineb-)winking

Daca vroiati sa scapati de mine ati reusit! M`ati distrus complet... DnD!

Cine esti tu mah, de mi-ai furat inima? Daca nu te dau pe mana politiei sa nu zici ca sunt indragostita.

Tu! da tu! ma vezi? normal ca nu! daca m-ai vedea ai stii ce simt pentru tine.

Tu iubesti pe alta, eu nu prea pot sa te opresc. dart e rog sa-ti fie mila de cuvantul "te iubesc".sad

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii. Spun ca plec, dar o sa ma-ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok cand de fapt nu e usor.

nu`s ][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

Am invatat sa plang cu zambetul pe buzebig grincrying!

Mi.as dori sa mai fiu fetita mica, pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Sper ca te-am ajutat. Astea sunt statusurile mele preferate, care mi se potrivesc. Funda?big grin

| Hannelore a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ aici sunt faine; x

| anna98 a răspuns:

135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine

137.Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis

138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!

139.Nu-mi da sfaturi ,stiu sa gresesc si singura

140.Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU Ciocolata?!NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!

141.Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste.Cel iubit isi bate joc

142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi

143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare

144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul

145.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

146.Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !

147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

148.Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii

149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

151.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici.El te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

152.Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul

153.Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.

154.Incerc intai de toate pe mine sa ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.

155.Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.

156. Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

157.Lupta sa obtii ce iti doresti in viata , sau vei fi nevoit sa te multumesti cu ce primesti !

158.Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.

159.Tacerea este prietenul adevarat care nu te tradeaza niciodata.

160.Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

161.Viata este o scena iar noi toti actori

162.Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

163.Viata e scurta Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti !

164.Si nu mi-e frica, el e langa mine, si totul va fi bine

165.In viata cat ai sa traiesti Multi ochi caprui ai sa intalnesti In timp ce te uiti la ei Gandestete si la ai mei

166.Ma invidiezi?Ai dc Ma barfesti?Nai decat Regreti ca mai cunoscut?Nu-mi pasa Indrazneata?Nu mai spun.Incapatanata?Pana peste masura Nemultumita?Intotdeauna

167.Buna reputatie a unei femei se datoreaza tacerii multor barbati

168.Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

169.Un prieten bun e langa tine nu cand ai nevoie,ci cand gresesti

170.Nimeni nu poate sa imi fure zambetul care`mi apare cand ma gandesc la tine . Si nimeni nu`mi poate fura inima pentru ca ea deja iti apartine !

171.Stiai ca dragostea este cel mai ciudat joc din lume?sau amandoi pierd,sau amandoi castiga.castigam si noi ceva azi?

172.De ce s? m? înec în lacrimi ?i s? nu dau aceast mesaj de desp?r?ire când pot s? încep s? studieaz iubirea adev?rat? ?i s? înv? cuvantul "feicire"

173.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!

174.Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

175.E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.

176.Iubirea:ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?!

177.Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!

178.Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte

179.Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.

180?Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult?

181?Nu's fitoasa.prea putin imi pasa.uita'te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !?

182.Vor exista mereu oamenic care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

183.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

184.Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

185.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? prostia si stiti dc?pentru ca se raspandeste

186.Dragostea lui este ca vantul:o simti dar nu o vezi

187.Am un talent nativ.S? folosesc un zâmbet pe post de sedativ!

188.Nu te Schimba urmeaz?-?i visele nimeni nu te poate oprii.Nu ceda orice ar fi!

189.Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

190.Te crezi in lumina reflectoarelor in centru multimii. Dar defapt esti singur in camea ta iar becu de 2 watzi bate in oglinda si iti creaza senzatzia de vedeta iar zgomotul care intra prin crapatura termopanului pare a fi urletul multimii

191.Cu fiecare privire imi bagi un cutit in inima,cu fiecare apropere il infigi mai adanc,cu fiecare cuvant doare mai tare,ca apoi cu distantzierea sa-mi iei si cutitul ala si sa nu mai am nimic, macar ala imi aducea aminte ca te iubeam si ma facea sa ma doara

192.De ce oare nu simt ca ploua?Pentru ca u esti langa mine si esti ca o umbrela

193.Pentru un moment ti-a ramas in suflet De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine.

194.Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele

195.CiNE zAmBEstE caNd LuCRuRIle MeRG rAu.S-A gAnDit Pe CinE sa DEA VinA

197.Puteti copia originalul dar niciodata nu veti fi ca el

198.Ai pIeRdUtH Un dIaMAnT: (iN TiMp cE ErAi pReA OkUpAt sA CoLeCtIoNeZi pIeTrIkElE

199.Marile incendii se nasc din scantei mici

200.I don't like to be bad I'm just tired to be nice

201.Totzi baietzi se uita dupa mine dar ei nu stiu ca eu am ochi doar pentru tine

202.O femeie desteapta are intotdeauna barbatul pe care si-l doresc si alte femei

203.Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine O atingi pe ea dar ma simti pe mine Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea

204.Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!

205.Dak as avea curajul sa iti sp ca inca tin la tine daca as avea curajul sa iti sp ca inca ai un loc in gandul,sufletul si inima mea pentru ca u esti baiatul la care am tinut cel mai mult.si ori cat as incerca nu voi putea uita atat de usor tot ce a fost

206.Mi'am pierdut ursuletl de plush ?nu vrei sa dormi tu cu mine ?

207.Sa iubesti inseamna sa te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine!

208.Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!

209."falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iartama nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca meriti

210.Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine si ultima mie

211.Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

212.Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta

213.Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

214.Prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec.

215.In viata tre sa fi sigur pe tine sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

216.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni,m aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada,am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista,am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
" 1.Nu e un vis si nicio fantezie

E ceea ce se numeste copilarie

Un episod din serialu` vietzii tale

Care contzine clipe dulci, da` si amare.

2.Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez,Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!

3.Si fii convins ca in final ai sa vezi. ca acum nu-ti pare rau pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi. dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar,eu n-o sa mai vreau sa fiu a ta

4.In spatele unui vis se ascunde un cosmar dar nu incerca sa visezi caci problemele incet dispar

5. Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

6.Imi amintesti de trecut,imi amintesti mereu ,cine a fost cu tine cand a fost mai greu,timplu trece repede nu`l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

7.Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet,apasat Chiar si fetele se uita lung (oo

8.Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu ptr tine`i mai greu.

9. Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

10.Poti sa te pui in genunchi chiar acum

Chiar de incerci sa te scoti nu ai cum [ ]"

11.Ne leaga`zambete` si`lakrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini

12.o Sunt un om simplu, mai simplu decat tine

Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]o

13.Condoleante ,iti spun condoleante ca bun venit ,fii pregatit,trage o linie si spune ptr ce ai trai,asta ,viata nu iarta iar tu nu ai de ale,cand iti e scris sa te duc,te duc,si vei ramane doar cel/cea ce a fost

14.Sa poti sa crezi,Cand unii te insala,Sa te ridici,Cand altii te doboara,Sa poti pastra,Cand altii vor sa te alunge,Sa razi chiar daca sufletul iti plange,Si cald ramai,Chiar daca afara ninge,Aceasta-i arta DE A INVINGE

15.As putea fi cea pe care ai remarcat`o , as putea sa te acaperez , as putea sa fiu ca toate celelalte , asta se presupune ca ar trebui sa fac ?! "

*16. Sunt un dracusor, ce viseaza-usor, taci! nu ma trezi de mai vrei sa respiri!

17.Tine minte de unde ai plecat.Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

19.ooAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:* oo°"

20.Plec,dar o sa ma intorc[ candva ] Plang,o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa,dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine,dar o sa`mi fie [candva]

21.Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara, am gresit si-am iertat si n-ar fi prima oara, am invatat sa mint sa m-ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cumint3

22.Voi strange`n pumni ura , imi va urla guraa` , va tremuraa mana` asta`i razboiul meu cu lumea .,iar tu vei fii doar unu` intotdeauna

23.acum` ma intrebi cum o duc` ce`am mai facut` inainthe` nu`mi ziceai nici makar salut` HAHA` s`a intors roata tzi-am zis c`o sa tzinnn` minthe`

24.Am cresCut! `Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

25. cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto .
DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`! "

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu! ? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are. `.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... . || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa "

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`. !"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`! "

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee' ca' j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee'!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie .ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi !"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa .imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza ! "

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`! "

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA! "

o Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat. Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata .""
Iubeste,uita si iarta.Este cea mai fumoasa arta.

Doar uitandu-te intr-o oglinda iti poti vedea intreaga ta viata.Vezi in tine.

Nu te obosi sa te dai drept cine nu esti de fapt.Nu merita efortul
" O persoana kre te iubeste nu iti poate promite ca nu o sa te raneasca niciodata pentru ca la un moment dat o sa o faca.Adevarata promisiune este aceea ca timpul petrecut impreuna sa merite suferinta d apoi.Merita:X

Se spune c? vremea e frumoas? atunci când în suflet e soare. Se spune c? ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune c? vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mi?c?, s? ?tii doar c? TE IUBESC

O femeie nu uita niciodata barbatul pe care l-ar fi putut avea, iar un barbat nu uita niciodata femeile pe care nu le-a putut avea

Chiar daca mi-ai frant inima in mii si mii de bucatele,si cea mai mica din ele poate oferii iubire cat sa umple cerul intreg de stele!`

Te vad adormind pe nisipul de frunze, esti ca o muza ce ma prinde in panze. Te pierd si ma pierd cand esti doar al meu, esti ingerul pe care il voi iubi mereu!

Ai intalnit'o din intamplare,nu o cautai p ea,cautai o oarecare,cautai aventurinebunii,nu'ti pasa nici de tine in mare,nu aveai nici o treaba,nu vroiai nici o schimbare

totu`i permis,cand ai un vis un compromis

Zambetul Meu fara Tine e un film prost regizat

Da rime coerente ,te Arde la Sentimente,ti se pare un Miraj.Face Ce face si te scoate DIN Peisaj
Nicio viata n`ar fi de ajuns sa mai repar tot ce tu ai distrus!]"
ai fost ce-ai fost esti cine esti nu uita esti ceea ce gandesti cat traiesti vei fi tot tu acelasi suflet zace in tine indiferent ca vrei ori nu

Daca omul ar fi nemuritor,sufletul lui ar fi pustiit

Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie.

Cel mai bun compliment pe care il poti face prostiei este sa te dai la o parte pentru a fi vazuta de toata lumea.

Mi-am distrus toti dusmanii, facandu-i prietenii mei, prin iertare.

Nu descuraja niciodata pe cineva care progreseaza, indiferent cat de incet o face.

Ceea ce se obtine usor nu are nicio valoare.

Cu totii platim impozite prostiei. Doar ca unii dintre noi devin datori vanduti in acest proces

Prietenia dintre noi sa n`o lasam sa piara, sa fie ca un vis frumos al anilor de scoala

Stelele nu cauta sa fie faimoase, ele doar stralucesc ..."

Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te !

Spui nicio problema cand nimic nu merge, insa n-ai sa schimbi nimic din ce nu se poate sterge."

Stiu c? nu iube?ti ?i c? de fapt n-ai ce-?i dore?ti.Ar fi timpul meu,s? faci ce sim?i, pe mine n-ai cum s? m? min?i.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare de,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare dar nu si de iubirea mea

Logica multor femei, te sufoca prin lipsa ei!

Close your eyes, and you'll see that you're really need !

Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile si cred anumite cuvinte,o fac ori din dragoste ori din indiferenta

Uneori ma port bine,Alteori sunt stupida.Uneori am tupeu Alteori sunt timida.Uneori sunt indiferenta.Alteori sunt geloasa,Uneori caterincoasa,Dar acum sunt serioasa

"Am facut in asa fel incat toata lumea sa creada ce vrea , dar nimeni sa nu stie nimic de mine

Nu stiu ce-ai in cap, probabil am sa ti-l sparg sa aflu

Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv !

Nu-mi cere sa iert,stii ca nu-mi sta in fire.

Ochii tai,parca-mi vorbesc cateodata.Ca doar cand ma privesti parca te ascult.Desi nu spui nimic,Ce daca...ne pierdem dar stii ca e si normal,Sa vezi cum ne intoarcem doar ca sa ne pierdem iar

Imi place cum zambesti

Imi place cum iubesti,perfect!

Imi place cand gresesti

Si daca o sa iti fie greu sa ma iubesti

Te ajut promit!

Si daca unul din noi pleaca

Sa-l tragem de maneca de indata

Ca a doua oara o sa spunem chiar noi "Hai pleaca!"

Dar daca nimeni nu pleaca

Nu ne ramane decat sa zambim ca doi copii

Si cand toata lumea minte,tu spui sincer adevarul

N`ai tupeu sa te ingragostesti de mine

Cât? fericire îmi aduci tu ,iubire

Si chiar si-asa sa simti ca este altceva
De ce prietenii se transform? în târfe ?! De ce persoanele pe care le iubesc se transform? în scârbe

Hai sun-o tu, spune.i ca ti-e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

Stii ce-i frumos? - Nici macar nu stiu daca am vorbit serios ;-)

Daca vrei sa fii iubita,fii cu el cat poti de rea,nu zambi atunci cind vine, nu plange cand va pleca]"

mi s`au dat multe fara sa cer e adevarat.da` mi s`au luat mult mai multe fara sa fiu intrebat

Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur
Fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

"Si daca dragoste nu e...parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine..."

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu![;

Mereu cu zambetul pe buze o Nu se streseaza o Nu prea o intereseaza ce urmeaza o

Putem spune ca ne stim din totdeauna o In momente grele ne-am intins una alteia mana o

Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa...

Cine ma-nveseleste,cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele,bineinteles ca tu,Ma-ntrebi daca-am innebunit,Bineinteles ca nu

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

plecat? nu ?tiu când m? întorc / * Aveam clipe ce nu vroiam s? se termine, acum stau ?i m? gandesc ce n`a mers bine ? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!

Un suflet cald sa ma-nteleaga.L-am cautat o viata-ntreaga

mi-ai scoate ochii doar ca sa vezi lumea cu alti ochi?! Prin ochi albastri,imaturi.

Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi...

Nu mai face pe nebunul . Tot la mine iti e gandul

E felul t?u de a fi, s? m? faci s? te iert mereu
?De ce te prefaci ca nu il mai placi? cand fardul ti s`a uscat pe obraz?!?"

?Sper ca in timp,totul sa devina doar o amintire urata...iar in esenta un sentiment placut!?[

In mine se mai vorbeste si astazi de tine.

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci! o

"Inima nu e ceva cu care sa te joci,inima nu e o jucarie, dar...daca o vrei distrusa,doar daruieste'o unui baiat :]

Enervez in rate lunare

FaTa MoDeL... AsTa O sA FiU pT eL[ ]

o?Itzi place zambetul si chipul meu de copil__Itzi place cum arat__Itzi place al meu stil__Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala__Itzi place ca exist si ca sunt realao?

.sa iubestifara conditzii.sa vorbestifara intentzii,sa daruiestifara motive,sa tzii la cineva fara explicatzii

Ma acoperi, ma intzelegi, ma strangi in bratze si ma incalzesti...ma faci sa cred ca in 2 este mult mai greu sa pierzi

[?]un nou inceput fara vreun sfarshit o sa ne iubim fara sa stim ca ne-am iubit ofara explicatzii sau sfaturi de la altzii[?]

ºoTu tzineai Mult la el,.ºo Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.ºo

"Chiar daCa eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! " , sau pe sTrada " buNa ! " . am o pRieteNa caRe ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa ejti de 1000 de oRi mai b0ona deCat aia pe caRe eL o suNa` ""

Sunt destul de draguta pentru tine sau mai trebuie sa mai bei?

Fara tine sunt nebun si cu tine innebunesc!"

"Daca ceea ce vezi nu te multumestee.nu mai cauta in mine ceea ce nu exista!""

.Toot ce e bun in suf?etu` meu Se ?eaga de tne:-x !

~Rade atata timp cat respiri`Sii Iubeste atata timp cat Traiestii` !~"

~Oo vezi cum pleaca cu ochii goi` Tu :-JPrea mandru saa o opresti` Crezand ca vine inapoi`:-J !~

~ Daca nu te caut Inseamna ca nu mi`e Door =p~ :-x ! ~"

~M`ai judecat inainte sa ajug la inima ta .Nu se face asa`:-s.~"

~Vad ca te pierzi cand vrei sa vbesti despre mine`! ~"

~ Astazi de exemplu`Vreau sa pierd timpuuu`Vreau sa schimb ritmuuu`Atat de simpluuu`:-x ~

~Cand voi uita euuu Itsi vei aminti tu ~"

"?oEste atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu, ca nu o sa fie vreodata ?o"

×o?°ch? d?c? ? ? ? ?z? ? ? c?z ? ?d? !×o?

Oo sa am mereu` aceel ceva Ce ti`l doresti Shi nu`l are altcineVa ) !"

Tu vei fi mereu langa mine, timpul ce trece va sta. Si rasaritul cu apusul poate, se vor saruta

Te iubesc foarte mult si poate o sa razi de mine, ai plecat de un minut si deja mi-e dor de tine"

"de atatea ori m-ai dezamagit.iar eu de si mai multe ori te-am iertat si totusi fara tine, e ca si cum as fi fara aer"

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da

in ciuda aparentzelor d fata rea.ea are o inima.iubeshte cu ea.pune l suflet.dar nu dovedeste.stie ca oriqm.EL o dezamageste

"snt o mie d pers kre vor s m invetze s m schimbe qmva l dau l o parte si merg mai dparte e alegerea mea:X:X:X"

"Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.""

"M-am nascut sa fac fitze … Nu sa le suport pe ale altora"

IUBIREA nu inseamna decat un ESHEK.nu te risca.ai sa REGRETZI odata."

"fiintzele umane cele mai fericite.nu poseda mare lucru ele doar sunt:X:X"

"Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni nici pentru mine."

Fetele bune ajung in rai. Fetele rele ajung unde vor ele

.o vara fara limiteee

"Nu am de gand sa ma agit pentru ceea ce zic altii.Si nici nu am de gand sa ofer mai mult decat primesc.Ce e al meu e al meu Ce e al tau cu siguranta l`am avut deja[ ][;

""Sunt atatia ce ii spun: " Stii papusa . te iubesc ! " . Si asa de simplu le raspunde : " Sorry boy . Da` nu esti ce`mi doresc ! """

"?Te asteptai dupa atata timp sa stea la greu cu tine .Tzeapa.A plecat unde simtea el ca ii va fi mai bine ?

Departe de ceea ce nu`mi da pace`!"

""Stie cum sa paseasca elegant sa te uiti dupa fundul ei,stie sa isi faca paru`. sa vrei sa`ti treci mana prin el si stie sa zambeasca timid ca sa vrei sa o mai vezi o data!

"Gandeste ca un adult.iubeste ca un adolescent.zambeste ca un copil.

Atunci cand vei vrea zambete pure, adu-ti aminte ca tu le-ai facut perverse !

"În?eleg,nu reprezint nimic pentru tine,tu vrei s? ui?i tot ce s-a întâmplat între noi,ai trecut mai departe,iar eu,eu de ce nu fac acela?i lucru?"

"si te'ai intrebat,daca nu cumva te'am iubit si tu ai profitat ?nu,imediat ai uitat.

"?Te asteptai dupa atata timp sa stea la greu cu tine .Tzeapa.A plecat unde simtea el ca ii va fi mai bine ?

"E greu, dar sunt aici. Gata sa te ridic cand simti ca pici

Îmi place s? cred c? o s? te mai v?d.poate nu azi.poate cândva.poate c? nu tot acolo.poate altundeva.îmi place chiar dac? nu mai g?sesc unele cuvinte.îmi place!

Fa`ti prieteni noi,dar NU`i uita pe cei vechiei ti-au fost alaturi cand nu stiai de unde sa`ncepi ! :

"Zi de zi,alergi prin mintea mea ! "

"NU intelegi cum ieri a fost dependenta,azi nepasare "

"Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa`ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Ai sa lupti o viata-n treaga pentru fericire copile ,iar altu'-ti ia fericirea care are mai multe pile!

Daca as putea i-as da parte din mine Vreau sa o vad zambind, urland. de fericire !"

Chiar daca esti ranit,cineva ti-a zambit si soarele rasare chiar daca doare .

Deschide ochii, timpul trece nu visa frumos realitatea e rece!

Si o strangi la pieptul tau la fel ca acum ceva timp . Si nu ai renunta la ea pentru nimic

"Doar cu tine priveam acel rasarith de soare ,Doar pe tine te strangeam la piepth cand apunea in zare

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici . strig-o pe ea poate isi face griji !
When the angels ask what I loved most about life, I'll say you.
Sper ca iti plachappy

| edy_6596 a răspuns:

Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…

Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita!

Daca vrei sa afli valoarea banilor, încearca sa te împrumuti.

De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori!

DND – bunica la calc isi verifica mailu (Oo)

si ai aici o gramada http://messok.ro/

funda :)?