| AttilaDornIsPower a întrebat:

Heyyy tpu.....eu si prietena mea vrem sa ne facem un videoblog.insa nu stim ce sa facem

vreau sa spun ca stim ca trebuie sa ne filmam si sa ne punem pe youtube, insa cum sa facem sa prinda la public? si nu vreau raspunsuri gen fiti originale si nu mai stiu ce, pentru ca avem o gramada de idei amuzante in cap, pe care chiar am vrea sa le postam, insa, dupa cum am spus si mai sus, cum sa facem sa prinda la public, sa ne vizioneze, sa afle de noi... funda celui mai bun raspuns!winking happy

Răspuns Câştigător
| Powner a răspuns:

1. Sa oferiti calitate ( ma refer la camera pe care se filmeaza)
2. Sa iei legatura cu un vbloger si sa ii ceri cateva sfaturi, eventual o colaborare
3. Ce s-a mai scris pe aici este total aiurea, de ce sa te faci de ras? de ce sa faci emisiune sexy? Iar dam motive sa ne critice strainii? ...Incercati sa faceti ceva documentar, ce util.
4. Pe langa canalul de youtube, aveti nevoie de un domeniu(.ro de preferabil) si un webhosting (de vreo 10-20GB), o pagina de facebook, si cel mai important lucru O ECHIPA TEHNICA!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

10 răspunsuri:
| TheLegion a răspuns:

Nu este adevarat ce pune Daniel, daca dai public poate vedea toata lumea, dar de unde ia lumea Canalul tau? Ca lumea sa vada videoblogul la sugestii trebuie sa pui Taguri si Extra Taguri care ti se cer la upload.La taguri pui ce se cauta mai des pe youtube, poti pune dozadehas tequila, florin salam, antonia etc si lumea va gasi mai usor.Trebuie sa ai si calitate buna, videoclipuri HD facut in Sony Vegas Pro sau After Effects. Iar in videoclipuri sa spui totul cum trebuie sa nu para ca citesti de undeva, spui ce gandestitongue.

| LivingLouder a răspuns:

Pentru a deveni virale trebuie ori sa va faceti de ras ori sa aveti calitate buna, ori sa va faca publicitate vloggerii deja cunoscuti.

| LucianStroe a răspuns:

Ia incercati sa faceti ceva filmulete asa, mai sexy, sa vezi ce-o sa mai prinda la public...

| Rosé2402 a răspuns (pentru LucianStroe):

În felul ăsta apari pe facebook cu titlul de "Şocant! Două fete de 12 ani fac striptease!" Să fim serioşi acum. laughing Teqila a făcut striptease în video-uri să aibă aşa mulţi fani? Nu! Dacă ai lipici la public îţi merge. Dacă nu te faci de râs.

| AttilaDornIsPower explică (pentru LucianStroe):

laughing)) doamne cat de nebun poti fi laughing)

| TofanCristi a răspuns:

Dacă vreţi să aveţi fani, mai aşteptaţi puţin. Măcar până ce învăţaţi să editaţi videoclipuri! Vă pot fi de ajutor aici : VideoPad, VegasPro... Dacă aveţi o cameră / telefon bun, o să fie excelent! Vă puteţi face o pagină de Facebook (prima dată), adunaţi fani (distribuind pagina) iar când fanii sunt în suspans. Voi postaţi videoclipul, iar dacă voi sunteţi serioase. O să aveţi mulţi fani! Dacă primul videoclip depăşeşte +1.000 views, puteţi să împărtăşiţi contul de youtube şi la alţi youtuberi români! Sper că am fost de ajutor! Fundă puppy dog eyes?

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Cand postezi o sa te intrebe ceva de genul vrei ca videoclipul tau sa fie public sau numai pentru prieteni si daca dia public se va duce direct pe youtube si poti face numa 1.000 din 1 ora astept funditabig grin

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns (pentru AsafteiAndreiDaniel):

Numai asa se poate sau dca vrie sa fie prima de sus acolo mare trebuie sa da 2 $

| Florea_Emmy_1999 a răspuns:

Daca vrei sa prinda la public eu zic ca trebuie sa fie ceva haios nu seriosstraight face asta-i clar... cat mai multe videouri cu persoane care se lovesc din propria prostie si din astea. Mult noroc! big grin

| AttilaDornIsPower explică (pentru Florea_Emmy_1999):

Sa stii ca avem foarte multe idei amuzante si interesante....doar nu ne apucam sa discutam acuma despre politica si despre basescu laughing)