| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc foarte tare sa organizez vara asta o petrecere in pijama la mine acasa...pana aici nici o problema, numai ca eu imi doresc ceva diferit fata de restul petrecerilor in pijama, ceva atractiv, distractiv, creativ, astfel incat "participantii"sa nu uite momentul prea usor. avand in vedere ca ar fi prima pentru mine as vrea niste idei de la cineva care a facut deja asta...
Concret as vrea sa primesc niste idei referitoare la ceea ce am putea face la petrecere ca sa ne distram, ce sa mancam, etc. nu sunt prea experimentata in lucruri de genul asta si de aceea va intreb...
Daca va ajuta cu ceva, grupul de fete care participa la petrecere va fi restrans (vreo 5 fete-doar cele mai bune prietene ). big grin
Multumesc anticipat :*:*:*:*:*:*:*
[ofer fundita ]

Răspuns Câştigător
| Диана a răspuns:

Buna happy Deci sa vedem...thinking
Mancarea nu trebuie sa fie cine stie ce laughing Adica... chipsuri, cola, dulciuri, pizza si alte prostii de astealaughing
O petrecere in pijama reusita trebuie sa aiba si un film de groaza bun laughing Iti recomand Paranormal Activity big grin Sau daca nu va plac filmele de groaza, va puteti uita la niste filme pentru adolescenti... sau comedii big grin
Bataia cu perne e nelipsitalaughing Doar aveti grija sa nu stricati cevalaughing sau sa va lovitilaughing
Pozeee:X Faceti multe poze ca sa va amintiti de petrecerea astatongue
Jucati carti sau alte jocuri big grin
Spuneti povesti de groaza:X
Vorbiti despre baietihee hee
Spuneti glume sau bancuri, nu conteazalaughing Trebuie sa radeti multlaughing
Machiati-va si eventual, costumati-va in ceva laughing
Farse la telefon :X
Jocuri videooo:X:X:X
Ascultati muzica buna tongue
Si ai grija ca fiecare fata sa se simta bine... Adica sa nu se simta exclusa sau ceva de genu. big grin
Sper ca te-am ajutat. Distractie placutatongue

4 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

Ati putea sa vorbiti intre voi si sa alegeti un film care sa-l pui. Cel mai indicat la petrecere este popcornul(mai ales ca va uitati la un film). Ai putea sa o rogi pe mama ta sa-ti faca niste sandvisuri cu diferite ingrediente si prajituri. Ai putea sa strangi un teanc de haine care nu-ti mai trebuie si sa le rogi pe fete sa face la fel. La petrecere puteti face schimb de haine intre voi si apoi o prezentare de moda cu tot de trebuie. Puteti sa faceti un concurs de dans iar cea care castiga sa primeasca un mic premiu. Pentru a fi mai multa distractie puteti sa va bateti cu frisca. Cred ca dupa cateva ore de distractie o sa fiti obosite asa ca intr-un interval de jumatate de ora ( sa zicem ) puteti asculta putina muzica si sa va jucati jocuri den adevar sau provocare. Pentru a intelege mai bine ce am scris mai sus m-am gandit sa-ti fac un program. Eu am zis ca petrecerea incepe la 20:00 si se termina la 10:00.

20:00-20:30 - Pregatirea atmosferei de petrecerea. Puteti sa beti suc si sa vorbiti intre voi si sa ascultati muzica.
20:30-22:00 (sau mai mult) - Incepe concursul de dans. Fiecare are pasi pregatiti de acasa asa ca dati drumul la muzica.
22:00-22:30 - Gustarile. Dupa atata dans cred ca o vi se face foame.
22:30-23:30 - Fiecare isi prezinta teancul de haine. Acum incepe bataiea pe haine. Dupa ce fiecare si-a ales lucrurile pe care le vrea incepe sa le probeze incat prezentarea de moda sa iasa minunat.
23:30-24:00-Prezentarea de moda. Puteti sa puneti o muzica buna cu un ritm vioi.
24:00-24:30 - Bataia cu perne. Puteti sa va inpartiti in echipe sau pe cont propriu.
24:30-01:00-Prajiturele. Acum puteti manca prajiturele si puteti vorbi despre baieti
01:00-02:00 - Acum va puteti linisti putin. Puteti juca jocurile voastre preferate intr-o admosfera linistita.
02:00-03:00-Tortul si sampania. Aceste lucruri sunt esentiale in orce petrecere.
03:00-04:00 (acum depinde si de film) - Filmul. Popcorn, suc si un film bun.
04:00-08:00-Odihna. Dupa o noapte in care v-ati distrat e buna si putina odihna. Daca n-aveti chef de odihna puteti sa jucati jocuri sau sa mai mancati ceva, sa va uitati la tv dar sa nu le treziti pe cele care vor sa doarma.
08:00-09:00-Dupa o noapte alba si un somn bine meritat incepeti cu inviorarea de dimineata. Cateva rasete sunt potrivite. Dupa ce esti sigura ca fetele sunt vesele da-le ceva de mancare.
9:00-9:30-Petrecerea e aproape gata. Acum puteti face ce vreti :jocuri, cantece, glume etc. Eu va recomand karaoke pentru mentinerea bunei dispoziti.
9:30-10:00- Acum ca petrecerea e aproepe gata intreabale pe fete cum s-au simtit si ce vor vrea la viitoarea petrecere.

Acum nu sunt sigura ca vei alege ideile mele si orarul meu dar sper ca te-am inspirat.

Petrecere frumoasa love struck

| DeeVee a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fie ideea ta. o idee originala! Daca iti da cineva alte sugestii prietenelor tale (presupun) s'ar putea sa nu le placa tongue u stii cel mai bine cum ar trebui sa fie happy Deasemenea noi nu cunoastem nici spatiul in care sa desfasoara petrecerea ( pentru niste sfaturi de decorare ) tongue

| Sorrymerry a răspuns:

Deci,nu stiu puteti sa priviti poze amuzante, sa priviti un film, si sa va povestiti povesti din viata reala

| bombonik2397 a răspuns:

Si eu am facut o petrecere in pijama si mi-a iesit super bestialabig grinEu ti'as propune ca decor sa pui multe perne mai mari pe jos sa stati pe ele si multe jucarii din plus.Iar daca vreti sa dormiti va's propune sacii de dormit iar daca nu vreti sa dormiti si aveti energie 100% dansati sau karaoke sau sa jucati jocuri palpitante cum ar fi adevar sau provocare cu provocari nebune sau fantanelele(astadaca vrei sa inviti si baieti)big grin,bataia cu perne nu trebuie sa lipsesca,iar mancarea ce sa zic:chipsuri, popcorn la un film bestial de groza:pot sa iti dau exemple(Boogeyman, The Grudge...cauta pe net), pizza sau prajituri. Faceti poze sau machiati'va legate la ochi sa vedeti ce ciudatenii veti crea din voi.
Succes! Sper sa iti iasa faina petrecerea:X