| anonim_4396 a întrebat:

Imi merg calculatorul greu. Creca de la Virusi. Aveti un program Anti-Virus va rog frumos mi-l dati si mie?

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Incearca Avast.Eu sunt multumita de el:) http://www.filehippo.com/download_avast_antivirus/
De aici il downloadezi si daca vrei da-mi un mesaj privat ca sa iti trimit serialul.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand sa descarci si instalezi 3 programe gratuite. Acestea fac cat un program antivirus bun cu licenta:
-Un antivirus dintre avast! 6 free, Avira 2011 free ori AVG 2011 free;
-Program antimalware si antispyware: Malwarebytes' Anti-Malware;
-Un firewall bun dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall.
Toate le poti descarca de pe site-urile oficiale, de acolo sunt in regula.
Poti incepe cu Malwarebytes' Anti-Malware, il actualizezi si dai o scanare completa si apoi stergi daca a gasit virusi ori alte programe rele. Succes si numai bine!

| prye a răspuns:

Lasa-mi un mesaj cu idul tau si te ajut cu placere sa iti rezolvi problema!

| prye a răspuns:

@Mysteryo daca un pc e virusat nu trebuie' neaparat sa ii schimbi sistemul de operare

| vioreld a răspuns:

Ca antivirus iti recomand ESET NOD 32, unii spun ca AVIRA este bun dar nu este adevarat. Avira antivirus decat gaseste virusii nu ii sterge.
Pc-ul tau poate merge greu si din cauza windows-ului.
Iti recomand sa dezactivezi efectele vizuale, sa defragmentezi hardu si sa cureti registrii windows-ului. Pentru toate acestea foloseste programul CCleaner (este complet gratuit si se gaseste pe majoritatea site-urilor de IT.

| FlorinMysterio a răspuns:

Draga Ioana, un anti-virus nu Iti este de ajutor acum, daca este virusat nu ai ce sa Ii faci. parerea mea este sa-i schimbi windous-ul.

| Simmy a răspuns:

Descarca-ti avg, e foarte bun. daca nu iti duce calculatorul ca ai memoria prea mica incearca avast. daca nu e ok nici asa, este un antivrus prichindel si destul de bun, si anume avira. dar iti recomand sa iti reintalezi windosul.