| anonim_4396 a întrebat:

Incep sa imi urasc ziua de nastere. Ca in fiecare an sunt singura. Si ce fac? Stau si plang. Cand prietenele mele ies in oras cu parintii si isi fac ziua eu stau singura acasa pentru ca parintii mei sunt la munca si nu pot sa stea cu mine. M-am saturat de asta. Mereu se intampla la fel si nu mai suport. Ce sa fac sa nu ma mai simt asa singura? Nu primesc niciun cadou si stau si ma gandesc cum ar fi fost daca mi-as fi facut ziua macar o data. Nu mai suport! Toti colegii mei cred ca viata mea e perfecta insa nu e asa... Bine acum nu ii invinovatesc pe parintii mei pentru ca ei muncesc foarte mult si tot ce fac este pentru mine insa ma simn foarte singura... Ce sa fac? sad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu te duci cu prientele sau macar colegele tale undeva? Zi-le alor tai sa-ti dea bani, sa-ti inchirieze o masa sau un local, depinde de numarul invitatilor si tine-ti ziua asa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Noi suntem cu tine, sarbatorim impreuna. Cati ani faci? Spune la parinti ce iti doresti. Daca nu le spui e f posibil ca ei nu-si dau seama, nu pot ghici. Sunt oameni care nu pun accent pe ziua de nastere sau alte evenimente si ei cred ca nu e important nici pentru altii. Hai, se poate, ne spui ce ai facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce te oprește să le spui părinților sau prietenelor tale că vrei să mergeți la o pizza, de exemplu, într-un weekend și să sărbătoriți atunci?