| Cristina788 a întrebat:

Incerc sa-mi instalez un program si nu merge imi zice ca il mai am o data in Pc si intai sa sterg versiunea veche si dupa aia sa incerc sa instalez din nou. Dar eu am sters versiunea cea veche am dat la add or remove si l-am sters ca vad ca nu-l mai am, si acum am intrat sin nou sa instalez acel program si tot asa imi zice ca mai undeva in PC acel program, dar sunt sigura ca nu il am ca l-am sters si l-am dezinstalat. Ce ar trebui sa fac? imi trebuie urgent acel program.

5 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Instaleaza Registry Mechanic si scaneaza-ti registrii. O sa-i stearga pe cei care nu mai sunt actuali. Apoi instaleaza ce ai nevoie. Nu era rau daca precizai si despre cep rogram e vorba...

| kaTTsu a răspuns:

Ce draguta esti happy imi place cand esti nedumerita... pai poate iti spune ca folosesti acel program inchide ori ce alt program si instaleazal atunci si daca nu dai un search...clik dreapta start --> search in tot pc si il gasesti

| Silviu_7167 a răspuns:

Intra in C/Program Files/ si vezi acolo daca gasesti vreun folder cu numele vechiului program si sterge-l. Daca tot nu merge, incearca cu un program de curatare a registrilor. Pentru fiecare fisier, sau program care se afla in calculatorul tau exista o asa zisa "evidenta" intr-un registru. Pentru a intra pe el apasa pe START / Run sau apasa simultan pe tastatura tasta Windows + r, iar acolo scrie regedit. Un program care ar putea face curatenie in registrii ar fi Ashampoo WinOptimizer. Eu il folosesc si sunt multumit. Daca doresti ti l-as putea da si tie, cu tot cu licenta, insa nu aici. Da-mi mesaj si te ajut.

| Silviu_7167 a răspuns:

Dupa cum spune si Safir, poate tie iti spune sa inchizi un anumit program si apoi sa incerci sa-l instalezi. Vezi in Task Manager (Alt + Ctrl + Del) sau daca nu da restart la pc si apoi incearca din nou sa instalezi programul care iti trebuie.

| lari a răspuns:

Depinde de ce program...