| ioanadragalasa a întrebat:

M-am plictisit. Vreau sa se termine mai repede vacanta si stiu ca de abia a inceput.Toti prietenii mei sunt plecati si nu ma pot vedea cu ei, iar la mine la bloc nu sunt copii.NU am bunici la tara si trebuie sa stau toata ziua singura in casa. DAti-mi idei.Ce pot sa fac?

18 răspunsuri:
| gohsty a răspuns:

A si app eu am 14 ani si-s fata

| KodrutZ a răspuns:

Citeste "20.000 de leghe sub mari" de JV. De vreo 3 ori, cel putin, nu te vei plictisi.

| ShadowGhost a răspuns:

Pai,poti sa te duci la strandhappyiti faci prieteni pe acolo.Citesti o carte,mai faci niste exerciti sa nu uiti materia,mai asculti muzica,dansezi,incearca sa gatesti ceva sa mananci,eu ma distrez gatind,du-te la cumparaturi,fa-ti poze,uitate la tv,fa curat, propunele parintilor tai sa vizitez ceva de pe unde esti, mergi in parc, sunt o multime de activitati, in fond, tu nu mergi la mare anul asta ca ceilalti? nu mergi in tabere?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cauta-ti prieteni din apropiere cu care sa poti discuta, cu care poti merge la o plimbare.
Vezi si tu pe facebook cine sta aproape de tine si crezi ca ti-ar putea fi prietenwinking.
Merita sa incerci, iti faci greu un prieten dar daca e unul adevarat va fi mereu alaturi de tine. (Nu ma refer la iubit, ma refer la amici).
Sau iesi pe afara, plimba-te cu bicicleta/rolele, fa orice pentru ca plictiseala sa dispara.

| hanzelik a răspuns:

Propunele li ai tai(parintii) sa mergeti cateva zile cu cortul sau iesi tu la plaja sau din plictiseala te poti ocupa mai mult de tine, ce ar fi sa te apuci de alergat sau cumparati niste role daca nu ai, plimbate cu bicicleta sau daca iti permiti du-te la sala etc, fundita?

| eduardpuiu93 a răspuns:

Ai putea citi o carte, ai putea sa vorbesti la telefon cu prietenii tai, sa-i ajuti pe parinti atunci cand chiar au nevoie de ajutor, sa iti faci prieteni noi in parc si sa comunici pe facebook happy

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Citeste o carte
Joaca-te pe PC
Rasfoieste reviste
Integrame
Gateste
Pedichiura
Manichiura
Date cu rolele
Inoatan in piscina
Ciclism
Tabere
Uita-te la filme
Urmareste un serial
Joaca-te cu yoyo ul
Sari coarda
Cumparaturi
Du-te la sala
Alearga
Cauta o pisica si joacate cu ea
Scribble

| clin a răspuns:

Poti iesi in oras cu colegii tai sau te poti duce sa te joci cu ei.

| ioanadragalasa explică (pentru clin):

Mai citeste o data intrebarea.

| RocketMen123 a răspuns:

Incearca sa Gatesti... eu am tot 13 ani si ADOR sa gatesc big grin

| Sk0rpyon a răspuns:

Apuca-te de Counter Strike, sau un joc online daca nu ai ce face.Cel mai bine ar fi sa pleci undeva totusi, dar daca nu poti da o sansa PC-ului.
E doar o idee.

| Marex a răspuns:

De unde esti?

| ioanadragalasa explică (pentru Marex):

Ce te intereseza?

| Marex a răspuns (pentru ioanadragalasa):

Ca poate iti faci prieteni noi pe TPU si poate iesi cu ei afara si va distrati;-).

| gohsty a răspuns (pentru ioanadragalasa):

Hai as iesi cu minelaughing si prietenenii mei sunt plecaticrying cmbp e plecata, un amic a plecat la tara, altii sunt...mai nesimtiti altii sunt pedepsiti ca sunt corijenti!

| andreesisa a răspuns:

Poi iesi in oras cu prietenii sunt cursuri de vara mergi la modeling, sau innot la strand sunt multe lucruri pe care le poti face :citesti te uiti la tv,laughing) iti cumperi haine? fundita?puppy dog eyes