| YumiSukinanda a întrebat:

Ma plictisesc...afara-i frig, am role da n uies ca ma ia vantu! si in casa ce pot face?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ajut-o pe mama in casa.

| Voluntar a răspuns:

Citeste, asculta muzica, vorbeste cu prietenii, vizioneaza un film, scrie si invata pentru scoala, fa diverse chestii, cum ar fi sa pictezi, sa faci origami...etc...laughingbig grin Sau poti sa te uiti la poze mai vechi.
Bafta!

| ÐÿÅ a răspuns:

Nu stiu cam ce iti place tie, dar eu cand ma plictisesc si este frig afara :
-imi mai aranjez hainele
-imi fac parul
-vorbesc cu prietenii pe mess
-stau pe TPU[aici nu prea te poti plictisii ]
-stau cu prietenii
-ma uit la tv
-ascult muzica
-citesc reviste

| temugin a răspuns:

Fa sex!

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Fă origami. Dacă nu ști cum se fac uită-te la tutoriale, e plin youtube-ul de ele.

| monamonkey a răspuns:

Citeste o carte, fa-ti ordine la tine in camera, fa lucruri ce le-ai amanat, ca dupa aia cand trebuie sa fac ceea ce nu ai facut o sa trebuiasca sa faci in momentele nepotrivite. Asa ca nu lasa timpu sa treaca pe langa tine, sa faci "ordine" in viata ta. happy

| vladutzick a răspuns:

Salut. Daca esti plictisita fa-ti un cont pe vplay. Sunt multe videoclipuri funny si alte genuri care sa te inveseleasca sau sa te uimeasca.

| BombonikDolcceRaW a răspuns:

Buna pai poti sa faci multe lucruri:
-Cheamati o/un prieten/a.
-Daca ai frate sau sora joaca ceva.
-Ajut-o pe mama ta la treaba.
-Vorbeste cu prietenii tai de pe mess(daca ai messenger).
-Fa-ti curat prin sertare dulapuri (etc).
-Stai pe TPU (nu ai cum sa te plictisesti).
-Asculta muzica.
-Uita-te la niste filme, de exemplu: "Teroare in Paris"Horror"De dragoste"La bloc"Las fierbinti"Pariu cu viata".
-Uita-te la "Mo si Foca" (pe monkeycreative sau pe youtube).
-Citeste carti.
-Daca ai chef de desenat deseneaza ceva marfa de pe net.
Si acum cateva sugestii pentru cand e cald:
-Iesi in parc cu bicicleta si prietenii (daca ai bicicleta sau cu role daca ai)
-Jucati volei fotbal sau ce va trece prin minte.
-Sti daca sunteti de exemplu :4 fete si 4 baieti puteti sa jucati fetele pe baieti adica: fetele trebuie sa alerge dupa baieti pana ce ii prind si daca ii prind trebuie sa le dati porunci de exemplu: sa te pupe pe obraz sa isi dea o palma sa se faca prost sti si tot asa si baieti pe fete e tot asa baieti aleraga fetele pana ce le prins si dupa aia tot cu prunci.
Sper ca te-am ajutat si te-am ajutat cu foarte mare placere. fundita? Apropo ce id ai si cati ani ai? Scuze de intrebarehappy...

| YumiSukinanda explică (pentru BombonikDolcceRaW):

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze. id-ul meu este alexandraimbrea@ymail.com si am 11 ani.

| DaNnY007 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceiasi situatie... da-mi id sa vorbim daca vreiwinking

| YumiSukinanda explică (pentru DaNnY007):

Alexandraimbrea@ymail.com

| BombonikDolcceRaW a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Mersi si eu fac 11 ani in mai id meu e miha. ellla23 si o sa intru mai tarziu si o sa te bag in lista pa :*