| YumiSukinanda a întrebat:

Ma plictisesc! am 11 ani! sunt fata! si nu spuneti sa ies i ncentru la un suc seara noaptea in cluburi in oras! vreau acasa ceva, oricum n-am copii pe strada si e nasol...va rog niste idei calumea, nu pot sa iau carti sa citesc, e inchis la biblioteca si n-am ce face delocc! idei! va rog! URGENT! FUNDA + VOT

12 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Incearca sa impletesti bratarile prieteniei. Gasesti tutoriale pe net si tot ce iti trebuie este niste ata pe care o gasesti de cumparat. Poti sa te uiti la niste seriale: the secret circle, vampire diaries

http://vampire-diaries-fan.blogspot.ro/

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci.
Decat sa citesti, sa stai pe pc, la tv.
Asa este si la mine. crying

| OctoberandApril a răspuns:

Ai 11 ani, categoric nu e timpul sa iesi in cluburi sau sa hoinaresti pe strazi noaptea.Chiar daca o vei face nu-ti va trece plictiseala fiindca nu te vei simti ok facand chestii pe care in mod normal le vei face peste vreo 4-5 ani (cel putin)
Suna-ti colegii,barfiti,joaca-te sims, danseaza, apuca-te de un sport ceva, teme de vacanta(asta e naspa), chinuie-ti parintiithinking

| oAaaNaa a răspuns:

Poi si eu sunt fata, am 11 ani si o sa-ti recomand cateva lucruri de facut:fa o bataie cu apa ori cu fratele/sora tau/ta(daca ai), daca nu cu o prietena, urmareste un film sau ceva pe net, poti totusi sa inviti 2/3 prietene isi sa dati o petrecere in pijaale.Cam atat deocamdata. Fundita?

| MarrieMarie a răspuns:

Pai ai putea sa-ti faci o pagina de facebook sa postezi poze idei statusuri etc.ai putea sa faci curat prin casa, mie asa imi trece plictisealalaughing, ai putea sa vb cu prietenii pe mess sa iesiti afara.....etc.

| deyutza135 a răspuns:

Pai eu ma joc stardoll sau jocuri pe facebook la fel e si la mine doar ca sunt copi dar needucati mare parte si eu am 11 ani si stiu cum e si ca sa nu te plictisesti in timp ce te joci iti propun sa asculti inna-inndia sau inna-tu si eu sunt bune medicamente anti plictiseala

| cacababa a răspuns:

Poti sa faci trei lucruritongueoti sa asculti muzica (iti recomand gangnam style si iti trece plictiseala), poti sa stai pe TPU cat vrei, sau poti sa te duci la un prieten si sa va jucati.

| vanessa001 a răspuns:

-iti poti creea un oracol, un caiet cu desene, un jurnal in care sa scrii diferite lucruri din scolala, despre prieteni..si il poti decora cum vrei.
-poti sa itifaci ordine prin camera, la carti, caiete si sa scrii ce ar trbuii sa iti mai cumperi si poate iesi la niste cumparaturi.
-stai in pat la tv si citeste reviste care te pot ajuta in privinta cu ce te poti imbraca, secrete pentru unghii, ten frumos. Cam atat. Sper ca te.am ajutat. Fundita?

| Durol a răspuns:

Iti poti incepe viata sexuala laughing

| andreiserb58 a răspuns:

Fa sex