| YumiSukinanda a întrebat:

Oocrying( Buna! e nasol! nu vreau vacanta! n-am niciun copil pe strada sau in apropiere! toti stau la vreo 2 km de mine! si colegii la fel! Cu bicla obosesc ca dracu si pe jos nu mai ziclaughing nu pot sa ma joc cu nimeni si pe pc ma plictisesc! nu-mi mai dati idei sa citesc carti de dorm....nu vreau din astea frate! vreau sa ma distrez! sa fac ceva super! in mai multe zile! ma plictisesc si vreau idei disctractive si nu cu citit scris facut teme sau altceva...eu vreau distractie! sigur, n-as putea uita de funda si voturi povzitive!

16 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Loool si la mine la fel laughing tot asa departe stau, doar ca ma duce mama cu masina pana la ei sau ne intalnim in parc laughing si in plus ca sa ma distrez dau tare muzica, sau ma joc ceva pe PC laughing sau cand am prea multa energie merg pe jos pana la vreun coleg laughing

| YumiSukinanda explică:

Nimeni vad ca nu s-a intrebat cati ani am si dacas fata sau baiat..sunt fata am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai pustoaico?

| pavdany92 a răspuns:

Dunte in ceva tabara de vara, dar cred ca e prea tarziu sa te inscrii sau daca ai ceva scoala de vara prin apropiere, daca nu faci naveta 2 km nu e asa de mult, eu alerg cate 5 km pe zi, daca iti pui niste casti in urechi nici nu stii cat de repede trece timpul

| lrls a răspuns:

Buuun...Deci ai putea sa faci chestii cu familia.Sa te duci la mall in Bucuresti. e foarte misto acolo.Nu stiu ce sa zic...Ai putea invita niste prieteni la tine ( sa vina cu masina). Bafta!

| lowraider26 a răspuns:

Dar de ce nu iti iei un animalut?
Un pisoiasi sau un pui de catelusi si toata ziua sa petreci timpul cu el/ea happywinking

| YumiSukinanda explică (pentru lowraider26):

Am! e mare si grasan si nu pot sa ma joc cu el ca-i cad eparullaughing bine e dragut e pikinez dar cam graslaughing

| Licurici_2266 a răspuns:

Ai putea sa chema o colega sau o prietena mai buna la tine, sa dati o minipetrecere in pijamale, sa va uitati la filme, sa va machiati, sa va faceti parul, sa barfiti. Si apoi sa mergi tu la ea.happy Oricum. nu pierde varahappy si asa o asteptam mult.

| ciprian1997 a răspuns:

Poi...ai putea sa-ti sapi o fantana in curtea din spate nu stiu... rolling on the floor
sau sa iti faci o casa in copac
din astea la care se gandesc numai copii mici ca sa-si ocupe timpul...
funda?

| LittleB124 a răspuns:

Pai...Intra pe facebook, mess ceva, cauta un prieten. Vorbeste cu el. Intreaba-l daca nu vine pana la tine acasa sa te ia sa mergeti undeva etc...
Daca nu, poti sa-ti faci prieteni noi (asa am facut eulaughing )
Vorbeste cu ei. Spune-i buna, ce faci? etc... Daca te intreaba cine esti te prezinti s.a.m.d.
O sa mearga. Apoi poti sa-l chemi pe afara sau asa. Eu asa am facut si acum doar ma distrezlaughing
Funda? puppy dog eyes

| DjShizZelLE a răspuns:

Sal frate si is cam la fel dar si eu ma plictisesc da imi pierd timpu pe la televizor si incearca si tu niste jocuri nu stiu ce gen de jocuri iti plac tie da incearca un metin counter strike sau cu masini poate float out nfs nu stiu sau du-te si pa la un prieten la mine ii cam 1 km da ce poti sa faci sau am o idee cheama tu un prieten la tinewinking
fi mai smecher si iti mai dau un sfat asculta muzicaa
winking

| miaupisicutza a răspuns:

Pai..organizeaza si tu o petrecere pe nume ''Vara ne distram impreuna'' in care iti suni colegii/prietenii/vecinii..si petreceti..aduceti muzica si fiecare aduce cate ceva..mancare.apa/suc..etc. primesc funda?puppy dog eyes

| mindyxxxx a răspuns:

Hei si eu ma aflu in aceeasi situatie...
Nu am idee ce fac toata ziua dar nu ma plictisesc... Poti incerca sa incepi sa te uiti la u serial pe net:intrii pe site-ul vplay iti faci un cont(e gratis)si ai peste 100.000 de mii de seriale la care poti sa te uiti(eu iti recomand:
The vampire Diares
Pretty Little Liars
How I met your mother?
Being Erica), in rest poti sa iesi la un film sau sa te duci la mall.Eu cand ma mai plictisesc imi place sa confectionez.Incearca sa faci o rama pentru parinti sau sa faci un papion(gasesti pe net tutoriale). Totodata poti sa incerci sa iti faci curat in dulap si sa vezi ce haine ti-au ramas mici(poate fi amuzant). Stai pe mess intra si mai raspunde la intrebari pe TPU...Vacanta e perioada distractiei! Poti sa incerci sa faci un videoclip sau sa faci un playlist.Incearca lucruri pe care nu ai indraznit pana acum.Sigur vei gasi ceva! Vacanta frumoasa! pup.

| mindyxxxx a răspuns:

Hei si eu ma aflu in aceeasi situatie...
Nu am idee ce fac toata ziua dar nu ma plictisesc... Poti incerca sa incepi sa te uiti la u serial pe net:intrii pe site-ul vplay iti faci un cont(e gratis)si ai peste 100.000 de mii de seriale la care poti sa te uiti(eu iti recomand:
The vampire Diares
Pretty Little Liars
How I met your mother?
Being Erica), in rest poti sa iesi la un film sau sa te duci la mall.Eu cand ma mai plictisesc imi place sa confectionez.Incearca sa faci o rama pentru parinti sau sa faci un papion(gasesti pe net tutoriale). Totodata poti sa incerci sa iti faci curat in dulap si sa vezi ce haine ti-au ramas mici(poate fi amuzant). Stai pe mess intra si mai raspunde la intrebari pe TPU...Vacanta e perioada distractiei! Poti sa incerci sa faci un videoclip sau sa faci un playlist.Incearca lucruri pe care nu ai indraznit pana acum.Sigur vei gasi ceva! Vacanta frumoasa! pup

| Geoliana a răspuns:

Cheama un prieten sau mai multi la tine si jucati o paparuda!