| Elenaeli22 a întrebat:

Mai e un pic si incepe scoala trec a 7-a si as vrea o lista de rechizite.Ce-a mai lunga primeste funda si am auzit ca se baga chimia si civica in afara de ele se mai baga si alte materi?

5 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Pentru a 7-a se cumpara doua caiete universale A4 de 120 file si un pix cu pasta.

| Garielu a răspuns:

Ca si in a 6-a numai ca la mate caiete mari si la romana, si mare atentie la ore..Succes!

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Caiete mari pentu matematica romana fizica chimie si istorie, inca un caiet pentru matematica si romana, iar pentru celelalte materii cate un caiet mic pixuri albastre rosii, un bloc de desen acoarele pensule carioci creioane trusa geometrica si cam atat

| BibuxBii a răspuns:

In a 7 vei avea in plus doar chimia si civica, insa la biologie urmeaza anul cel mai important : anatomia.Ti-as recomanda un atlas al corpului uman pentru a invata mai usor.In rest,caiete mari pentru matematica, romana, fizica, chimie, deoarece vei avea mult de scris.Creioane (la bio vei avea de desenat),pixuri albastre si rosii, trusa completa de geometrie (compas, rigla, guma, raportor) si cam atat.happy

| ioanamy a răspuns:

Pixuri,creioane,carti,caiete,rigla,echer,pentru geometrie,coli albe,ghiozdan,creioane\pixuri colorate, guma de sters, mapa, ascutitoare, penar, si nu se mai baga in afara de chimie si civica altceva big grin