| Absolvent a întrebat:

Mergeam acum vreo luna spre casa si am gasit o cartela de telefon (Orange) pe jos...astazi mi-am adus aminte ca am gasit-o si am zis sa o bag in telefon sa vad daca mai e buna...si surpriza are si credit pe ea acum intrebarea mea e : daca imi transfer creditu de pe aceea cartela, ma trezesc doamne fereste cu politia pe acasaa?(cine stie poate o fii fost de la un telefon furat...sau habar nam...

3 răspunsuri:
| Legend123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni la cel care a pierdut-o pentru ca tie daca ti-ar gasi cineva cartela pierduta si sa mai aiba si credit nu cred ca ti-ar conveni..fi corect in viata. PACE

| Absolvent explică (pentru Legend123):

Si de unde sa stiu eu a cui este?laughing Inca nu ghicesc in stele. Nu are nici un sms nimic primit happy

| Ina230 a răspuns:

Atat timp cat este o carta PrePayd, nu exista posibilitatea sa te trezesti cu nicio politie acasa happy In cel mai rau caz, vei fi blestemat de cel ce a pierdut-o laughing Pe de alta parte, in cazul in care e o cartela pe abonament, ea poate fi blocata. Asa ca grabteste-te si transfera ce ai de transferat big grin