| BlueRose1 a întrebat:

Nu inteleg de ce e atata diferenta intre colegi! ma refer in clasa am doar 18 colegi si din toti doar cu 3 ma inteleg cu colega de banca, si cu doi baieti care stau in banca din fata mea! cu ei ma inteleg cel mai bine dar cu restul de loc! zici ca sunt batuti in cap laughinglaughing

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu este regula ca trebuie sa fii prieten cu toti colegii. Tu esti probabil o fire mai retrasa, mai serioasa si mai simtita si nu ai ce sa comunici cu ei. De multe ori banuiesc ca nu esti de acord cu modul lor de adresare si comportare si atunci sigur nu pot sa-ti fie prieteni.

| Spintecatorul a răspuns:

Asa este in toate clasele. Se formeaza asa-zisele "bisericuţe". Asa'i ca mai sunt asa grupuri de elevi care se inteleg bine.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Of la naiba...asa e si la noi, noi suntem 28 si eu vb numa cu vreo 3-4, si cu baietii mai glumim si asa, dapai la noi numa fite si impresii, cocalari si pitzipoance, peste tot e asa, stai relx, tu vorbeste cu cine ti-e tie mai dragi, da-i incolo pe restul, fiecare isi alege prietenii dupa calitati... iar astia dl mine doamne iarta-ma is niste ciumeeeelaughing eu merg pe ideea ca mai bine ai prieteni putini dar adevarati decat o gramada si cu multe fetewinking

| Copilu_3478 a răspuns:

Păi cred că e ceva normal, şi cred că tu vorbeşti mai mult cu colega de bancă şi cei din faţă pentru că sunt mai aproape şi comunicaţi mai uşor, de exemplu eu am 2 colegi cu care mă înţeleg care sunt puţin mai departe de mine şi prin ore trebuie' să strig ca să mă audă. Mai plimbă-te prin clasă în pauze, sigur o să găseşti pe cineva interesant cu care să te bagi în seama. Cere-le la toţi câte un id, un nr de telefon etc. să puteţi să vorbiţi măcar prin mesaje dacă face 2 face ţi-e ruşine. big grin