| Anna7151 a întrebat:

Buna Tpu..Am varsta de 12 ani, am trecut in clasa a-6-a.Astazi mi-a venit ciclul,mama stie, ea m-a ajutat.Problema este ca ai mei colegi(ma refer la baieti,profesoare)nu vreau sa afle ca mi-a venit ciclul, dar in banca in care stau este un baiat...nu imi pot scoate un tampon, deoarece el o sa vada si o sa afle toti colegii...iar profesoarele nu stiu ce parere o sa isi facă. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Ana! Parca traiesti in evul mediulaughing dar ce daca află profesoara ca esti la ciclu? Ce ea nu stie ce e aia? iar colegul tau de bancă nu va afla asa ceva decit daca îi vei spune tu, te duci la toaletă la fete si schimbi tamponul murdar cu unul nou, si gata, nu trebuie sa trîmbițezi in clasă că esti pe ciclu, foarte bine ca te ajută mama ta, esti fata ei, intreabă o mai multe lucruri despre ciclu si cere i sfaturile, roaga o sa te ajute sa stii ce sa le raspunzi colegilor si colegelor, băgăcioase. O seara bună.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, sanatate multă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza, esti in vacanta mare, nu are nimeni cum sa afle pana in septembrie daca tu nu spui nimanui!
Tampoanele ti le poti pune intr-un pachetel gen portofel de carpa, sau trusa de machiaz si cand te duci la toaleta mergi cu ea, nu le arunci prin geanta sa te vada toata lumea.
Apoi, colegul de banca nu are ce cauta la tine in geanta si daca te cauta, ii spui direct dirigintei!

| CinevaAnonimă a răspuns:

Ai putea sa-ti invelesti tamponul intr-o hirtie. Si inca ceva, tamponul nu este mare si il poti stringe in pumn.

| Rozzovela a răspuns:

Buna, nu-ti fa griji, e clar ca nu esti prea bine informata-deci mai vorbeste cu mama ta.
Mai bine ar fi sa nu vorbesti cu colegele despre asta.Iar profesorii trebuie sa te ajute in orice situatie, nu e ca si cum ei nu stiu despre ciclu
Toate cele bune, nu-ti fa griji totul e complet normal happy