| anonim_4396 a întrebat:

Plimbarile lungi, in aer liber va relaxeaza, va face sa va simtiti mai bine cand sunteti stresat?

Răspuns Câştigător
| Denisse_8813 a răspuns:

In general natura este una dintre putinele lucruri care ma relaxeaza cu adevarat cand sunt foarte stresata... Si sa nu mai vorbim de faptul ca plimbarile in aer sunt intotdeauna benefice organismului. Si cand spun "aer liber" in niciun caz nu ma refer la strazile vreunui oras, aglomerate, pline de gunoaie, praf si unde nu respiri altceva decat miros de carburant...big grin Imi place foarte mult si doar sa stau intr-un loc "verde" cu persoanele apropiate, sa discutam si sa privim un peisaj dragut(asta bineinteles cand imi permite vremea si timpul)! happy

13 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Normal. Mai ales dacă mă plimb în compania cui trebuie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca fiecare din noi se simte mai bine in mijlocul naturii, la fel si eu. Sant pensionara si imi pot permite sa merg la munte de mai multe ori pe an mai ales ca una din fiicele mele locuieste in zona Brasovului,

| Razvan a răspuns:

Plimbarile si scrisul ma "des"streseaza instant.Azi chiar am vazut un fluture in parc. Evident ziua a devenit intr-o secunda perfectahee hee

| viatadecacatt a răspuns:

Daca sunt cu cineva drag, da

| LuS[z] a răspuns:

De fapt e fac...
da total! ma simt mult mai bine dupa asemenea plimbariwinking

| Alex_7297 a răspuns:

Plimbările lungi în aer liber ne FAC (nu ne face) să ne simţim mai bine pe fiecare dintre noi, probabilCel puţin pe mine da, păcat că şi atunci când mă plimb "prin aer liber" mă plimb printr-un aer poluat, care abia se poate respira...

| Alisa a răspuns:

Da, si inca foarte mult:X. Imi fac mult bine, si mai ales daca pot sa fiu singura, si sa stau sa ma gandescccc la nemurirea sufletului(glumeambig grin)

| remus a răspuns:

Foarte mult ma relaxeaza, uit de toate, mai mult practic si pescuitul la dunare, sunt dornic de aer liber si natura deoarece 25 ani din viata i-am petrecut la munca in subteran zilnic timp de 8-10 ore.

| TaylorMomsen a răspuns:

Da, ma relaxeaza foarte mult. Sa ma plimb singura, prin parc, in strand...Ador asta! Si imi revin in minte toate amintirile placute...love struck

| Alice_6278 a răspuns:

Ma relaxeaza komplet.pe tine te relaxeaza?

| Ys a răspuns:

Eu in fiecare zi mai plimb de la scoala acasa si de acasa la scoala si ma plimb nu merg repede... e plimbare si imi place ma relaxeaza, ma face sa uit de tot si este bine sa eshi la ear curat...pentru sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte mult, mai ales daca nu sunt multe persoane. Dupa o zi incarcata, prefer sa traga o fuga prin parc cu prietenii (vara, mai jucam si tennis), si apoi sa ma plimb cu o prietena big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ador plimbarile, doar ca nu prea pot iesi din cauza oboselii de la serviciu, abia ies duminica si nu mereu, doar cateodata...