| Marius0012 a întrebat:

Poti trece granita cu bauturi alcoolice?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici pentru tarile nonUE: http://www.customs.ro/......nitar.aspx
din tarile comunitare: http://www.customs.ro/......nitar.aspx
E valabil si la iesire.

| NemNUZ a răspuns:

Pai poti o cantitate mica, dar cred ca acum poti sa duci cata vrei ca mai nou, doar controleaza la nimereala 2/3 bagaje si gata, in schimb daca mergi cu avionul trebuie sa platesti 25 de euro (cred) si poti sa duci ceva bauturi alcolice ( tot putine) daca nu platesti nu poti duce lichid, nici macar apa.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, desigur că nu înainte era o mică cantitate de maxim un litru acum de loc acum nu-i bai poţi să le ascunzi undeva iar totul se trece cu vederea nu te controlează nimeni, de 8 ori am ieşit din graniţă şi nu m-a controlat niciodată.
Sper să te descurci.

| TheStory a răspuns:

Desigur, dar bauturile sa fie in cantitati mici, nu poti sa treci cu lazi de bere si vin.

| xXdoareuXx a răspuns:

Depinde daca ai noroc sa nu te controleze

Răspuns utilizator avertizat
| zoeZoe a răspuns:

Da, in cantitati de uz personal, nu cu lazi de whisky de ex.