| Loly a întrebat:

Presupun ca o mare parte din voi stiti ca zi a fost "Ziua Nationala a Curateniei". Cati dintre voi ati mers(sincer)cu scoala sau individual la strans gunoaie?

Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Ce nesimtiti sunt aia care zic "n-am avut timp" "oricum se face la loc" cui ii pasa" si alte d'astea straight face. Eu am fost. Si mi se pare un lucru destul de important. Foarte important, de fapt.

9 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Nimeni...

| wintage a răspuns:

Sunt convins ca ati si fost unii...

| Loly explică (pentru wintage):

Ai dreptate! Eu am fost si ma simt mandra ca am facut ceva bun pentru tara noastra.

| OwlEyes a răspuns:

Fara suparare:cei care arunca altundeva in afara de tomberoane sunt niste gunoaie!

| HellBlade a răspuns:

Eu nu nu ma intereseaza porcaria asta. Oricat de curat ai face exista oameni care inca vor face mizerie.Mai bine neam interesa ca murim de foame dupa curatenia pe strazi...

| Loly explică (pentru HellBlade):

Pai murim de foame din cauza mizeriilor de pe strazi tot din vina noastra.Si daca toti spun ca tine "nu ma intereseaza porcaria asta" e si logic sa fie mizerie nu? Daca fiecare om (bine, poate nu chiar fiecare) si-ar arunca hartia intr-un tomberon ar fi cu totul altceva.Dar sunt prea multi oameni carora nu le pasa...

| HellBlade a răspuns (pentru Loly):

Mie unu imi pasa de curatenie.Dar atat timp cat pastrez curatenia nu ma intereseaza jegul altcuiva.Sunt din Bucuresti si da mi se pare un oras destul de murdar.Partea proasta e ca nu conteaza cat de curat ar fi economia noastra interna este la pamant si avem datorii de milioane de euro si noua ne pasa de curatenie.Mai bine un oras murdar dar care nu moare lumea de foame.Decat un oras care este luna si mor mii de oameni in fiecare zi din cauza foamei.Asta e pararea mea poti zice ce vrei.

| RaduPhantom a răspuns:

Eu as fi vrut sa merg dar am avut treaba care este de 10000 ori mai importnta decat sa fac curat unde stiu ca o sa se murdareasca la loc

Răspuns utilizator avertizat