| anonim_4396 a întrebat:

Pt cei care faceti franceza?
Vi se pare grea sau usoara. Mie cum sunt la inceput mi se pare cam grea mai ales ca profa ii cam naspa. Voi ce ati facut in prima ora de franceza?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Mie imi place franceza, mi se pare destul de grea si eu am o profa cam dezastru straight face vien la ora ne citeste o data lectia o traducem, din 30 de cuvinte pe care nu le stim daca ne scrie 10 pe tablahee hee in restul orei ne povesteste despre familia ei si catelul straight face laughing
in prima ora de franceza stiu ca ne-a intrebat profa unde locuim? si noi toti am raspuns ca in Romania, dar a zis ca in europa straight face, sa nu te miri laughing e adevarat big grin e ea mai ciudata happy
oricum daca iti place cat de cat sper sa te descurci, chiar daca e mai naspa profa kiss succes!

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Habar nu am franceza! engleza o stiu foarte bine, dar nu stiu nici 2 cuvinte in franceza! si mai sunt si la filologie! ar fi culmea sa ne dea si teza la franceza ...sa vezi atunci bucurie pe capul meu!

| Minks a răspuns:

Mie franceza mi se pare inutila atata timp cat este o materie obligatorie. As fi de acord sa fie o limba optionala, fiecare elev alegand ce e mai bun pentru viata lui. Hai sa fim seriosi, cei ce au terminat liceul au avut nevoie vreodata de limba franceza? NU! De engleza nu zic nimic, dar franceza e absolut inutila atata timp cat ii obligatorie! Multi elevi care sunt tamaie isi pierd timpul cu orele astea inutile (aici intra si religia, psihologia, educatia antreprenoriala si restul de materii de umplutura)

| Jadis a răspuns:

Mie nu imi place franceza. Totul e sa inveti de la inceput pentru ca ce faci acum in primul an ve-ti face si in ceilalti ani + alte lucruri noi si de aceea trebuie sa inveti ca dupa aia peste un an doi o sa iti fie foarte greu. Crede-ma fac franceza de 4 ani...

| Mus1k a răspuns:

Sper ca imi dai funda ca o sa scriu destul de muult. Deci... sa incepem cu inceputul. Prima ora... Destul de frumos
A doua ora... Devenea deja enervant
A treia ora s-a schimbat profa si faceam cu una care avea vreo 70 ani. fara glume.
Dupa muuuuuulte ore deja era,, la torture,, in ora de franca. adica atunci cand se intorcea profa la noi... incepeam sa dansam, sa ii aratam M****, si sa ne strambam la ea.
Apoi s a schimbat iar profa. acolo era una urata cu draci dar preda ok.
Apoi a plecat aia din scoala si a venit directoarea ca profa de franc.Aia incepea sa ne dea palme. cred ca sunt printre singurii care nu au fost atinsi.big grin. deci

...franecza= limba care DUMNEZEU a facut o din GRESEALA. S - a impiedicat si s a fAcUT FRANCEZA
...profii de FRaCez\A. -cam batuti In IN CAP... TOTI. LD

| Laue a răspuns:

Franceza e o limba BLESTEMATA. Atat am avut de spus.

| Lalala a răspuns:

E suuuper naspa francez... mie nu imi place din cauza profei ca e rea... dar la prima ora era cea mai buna profa din lune, dupa aia a urmat chinusad

| Aigan a răspuns:

Mie mi se pare franceza foarte grea! Avem o profesoara de romana si e cam ciudata. Prima data am facut orele orale si apoi am scris multe cuvinte. SPER CA TI-AM FOST DE MARE AJUTOR! fUNDITA?