| JustSmoke a întrebat:

Sall.de o vreme ma joc mt2. ce caracter va place cel mai mult? caracterul pe care il aveti ce bonusuri trebuie sa aiba. funda :*:*...sunt cam noua in metin2 si vreau sa devin buna.

Răspuns Câştigător
| Daviiiiiid a răspuns:

Pai n primul rand "salut" si bun venit pe TPU! eu spun ca shamanul e cel mai tare.eu sunt shaman lvl98 am luat chiar 100k dmg. dar nu asta e important.la shaman tp...int.str.dar la sf str. ok?

17 răspunsuri:
| Shann a răspuns:

Razboinic are 10k pv viata iti recomand mental si armele lungi (de 3 casute ) armele scurte(de 2 casute) is pentru corp

| Razvannn6 a răspuns:

Pai Razboinic e cel mai bun, bonusuri:TARIE, HP, REZISTENTA ANTI RAZBOINIC, NINJA, SURA, SAMAN cam asa, asta depinzand de limba mt2 pe care il joci

| Arculet a răspuns:

Fratilor, cel mai bun caracter in duel este Sura Magie Neagra (cartile sunt destul de ieftine in comparatie cu razboinic). Cel mai bun caracter de crescut (PVM) este Sura Arme Magice(carti la fel de ieftine daca nu mai ieftine). Daca esti incepator iti recomand un razboinic corp. Eu cand am abandonat rrazboinic am inceput un ninja lama ( foarte tare e sa joci pe unu), dar daca vrei sa rupi in duel cu un ninja iti recomand un ninja arc(cele mai ieftine carti din joc);(un ninja arc nu se compara cu un sura magie neagra, dar cu o strategie buna oricand si oriunde un ninja arc poate bate un sura arme magice). Razboinicul este un caracter destul de bun in ambele moduri (PVP si PVM). Saman (zmeu si vindecare). Saman zmeu e bun contra monstrilor datorita buffurilor(forta dragonului, binecuvantarea dragonului si reflectie), iar saman vindecare avand leacul care regenereaza o parte din PV(HP) este un caracter de duel.Toate aceste caractere pierd in duel in fata unui Sura Magie Neagra(doar saman vindecare si ninja arc au sanse mici sa il bata d ) Daca vrea cineva detalii contactati-ma la ID:arculet_gm_pvp

| Arculet a răspuns:

Ba nu, cat da aura atac la Perfect Master gen 606 cu 100 si ceva de puncte de Str (da pana isi face unu aura P trece la timp), dar la Sura Arme Magice profitam de tais care cu 100 si ceva de puncte pe INT da 606 atac ( se face ff usor P, o carte e gen 100. 000; pe langa una de razboinic e gen 1. 500. 000), iar sura arme magice mai are si armura vrajita care da 500-600 aparare la P spre deosebire de razboinic corp care are doar atac mare.
Sura arme magice este o combinatie dintre razboinic corp si un razboinic mental.
Acum va prezint skil-urile:tais vrajit (da atac)
armura vrajita(da aparare)
vartejul dragonului(app ca vartejul de la razboinic
risipirea magiei(scoate magiile de buff ale adversarului de exemplu:corp rezistent, aura sabiei)
lovitura degetului(da un damange considerabil)
Pana la urma cele mai bune caractere sunt sura(arme magicesi sura magie neagra)

| Arculet a răspuns:

DaViDuTs1998 pe ce privat de MT2 ai dat tu 100k damange? si cui unui caine de lvl 1?

| Arculet a răspuns:

Ghitzu sura sunt buni si la crescut nu numai in duel (un lucru adaugat la rasp tau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu joc Metin2 Uk asa ca nu stiu numele atacurilor in romana.
Daca esti incepatoare mai bine iti faci razboinic.
Razboinicii au avantaje si dezavantaje...
- Razboinicul pe corp -> ataca foarte repede cu skillurile si este destul de puternic daca pui multe puncte la Aura Sabiei. Trebuie sa-i pui multe puncte la str. si la vit. ( mai pui cu 5 sau 7 puncte in plus la vit decat la str )
Razboinic pe corp -> mai bine pui multe puncte la SSW, pui cate un punct la celelalte si apoi incerci sa pui celelalte puncte la Corp Rezistent. Puntele la status trebuiesc puse mai mult la atac decat la vit ( mai bine pui 10 puncte la str decat la vit )
Apoi eu te sfatuiesc sa mergi in pestera maimutelor pe la lvl 20-23 si sa cauti medalii de cal si sa le vinzi ( costa cam 200k adica 200. 000 yang ) si strangi bani ca sa-ti iei obiecte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna orice caracter e bun dar conteaza cine il controleaza de exemplu eu am conturi peste lv 80

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| Thrimbor a răspuns:

Eu iti recomand Sura Magie Neagra (BM-PvP)
Status:~INT=2 puncte
~VIT:1 punct
Cand se ajunge la 90 INT se continua cu VIT pana la 90. Dupa aceea DEX-ul la 90 si ultimul STR-ul la 90.
Skilurile:
1)Spiritul Flacarii: Damage la M1 cu o arma intermediara ~500, dar continuu, precum consumul de pm.Recomand Masterul #1.
2)Protectie Intunecatatonguerotectia Intunecata:Reducere daunele cu x%, la G1 reduce aproape jumate din daune + ne da niste aparare, utila si in pvm, dar in pvp contra caracterelor care dau damage fizic mare [ex. Razboinic Corporal] este o adevarata salvare.Recomand Masterul #2.
3)Lovitura Intunecatabig grinamage mare precum si timpul sau de incarcare [24 secunde], dat fiind faptul ca avem de ales intre Sfera inunecata si Lovitura Spiritului [Vedeti mai jos descrierea] recomand Sfera Intunecata Masterul #3.Aici vorbim de levele mari, si nu o sa avem timp/Pv ca sa dam de mai multe ori Lovitura Spiritului, mai bine dam un damage mare ca sa incercam sa doboram adversarul repede ca sa nu ne doboare el primul decat sa asteptam incarcarea skillurilor.Masterul #3.
4)Lovitura Focului:Timp de incarcare mediu [12 sec.] este foarte bun in pvm si a sa ne ajute dar care nu este only pvp recomand sa fie skillu-l nr #4.
5)Sfera Intunecatabig grinamage mediu dar timp de incarcare foarte scurt [7 secunde], datorita timpului de incarcare extrem de scur recomand Master #5.
6)Lovitura Spiritului: Damage mic iar timp de incarcare mediu [12 Sec.], cum am spus mai sus, deja vorbim de level mare si vom avea Lovitura Intunecata cel putin G1.Masterul #6.
Bonusuri:
Bonusul suprem este pv, pv=rezistam mai mult, mai dam 2-3 ori cu spiritu si cu Lovitura Intunecata.Viteza farmecului iar este un bonus vital, faceti imposibilul ca sa aveti 20% pe armura si un colier bun.Critic si Patrundere sunt intodeauna bine venite, numa sa le aveti.Cam astea sunt cele importante.Bonusul semi-om iarasi este util in pvp.
Pietre pe arma:2 Sloturi: Pietrele impotriva caracter [de preferat anti-razboinic +4] si Reintoarcerii +4.
3 Sloturi:Reintoarcerii +4, Anti-razboinic +4 si aici avem de ales:Anti-Sura +4 sau Critic +4 [cine se simte norocos, sau are in total 20% critic va pune critic, iar cine nu are, sau doar nu vrea sa se lase pe mana sortii va pune anti-sura.]
Cartile sunt destul de ieftine>
ITEME:O arma de 65+7.9(tinand cont ca e cel mai bun la lv mare)cu pietrele de mai sus ^^si bonusuri la fel.Armura cu 2000 Pv si INT+, Accesori cu 2000Pv si INT.
Sper sa-ti ajute!

| ChowderR a răspuns:

Razboinicul e cel mai bun. are atacu mai mare funda?!

| TechnoMix a răspuns:

Deci mie imi place ninja dar mai bun e razboinicul dar la level mare isi cam ia bataie de la sura si cand e mic samanu e slab dar la lvl 70-75 rupe tot ce ii iese in cale happy eu iti recomand ninja de arc dar e cam slab la duel cu pumnale sau sabii arcu are cel mai mare atac si asa ii rupi pe toti te-as sfatui daca esti ninja de arc in duel sa folosesti cat mai mult sageata e foc si father walk-ul astea le folosesti prima si ca sa otravesti adversaru tb sa faci sageata otravita laughing si tb sa faci master la sageata otravita (prima) apoi sageata otravita (A doua) dupa aia vezi u si trebuie prima uara sa crtesty la Dex=2, Str=1 pentru aparare apoi trebuiesa ajunga la 90 si dupa aia Vit si Int nu uita fundita happywinking

| majestic a răspuns:

Pai uite. cel mai bun caracter este razboinicu.iti recomand sa te apuci pe ultimu server deoarece preturile sunt mai mici...De acolo depinde de tine ce vrei sa te faci (mental sau corp)PvP sau PvM. De exemplu daca esti mental dai 2 str si 1 Vit, daca esti corp 2 Vit si 1 Str. O sa te prinzi tu. Sa nu iei prea in serios jocul ca o sa ajungi sa bagi bani seriosi in el. Bafta la joctongue

| ghitzu a răspuns:

Eu zic cele mai bune caractere sunt sura si ninja.Ninja lama ii bun de la lv mare si ninja arc sunt foarte buni in dueluri daca ai arcuri bune zic eu de la +3 in sus. Iar sura sunt foarte buni in dueluri.

| VladVladutX a răspuns:

Pai pe metin2 cel mai bun caracter in duel e ninja, dar in crescut war

| VladVladutX a răspuns:

Frate cel mai bun in duel e ninja sau sura in crescut e war te sfatuiesc sa-ti iei war corporal pentru ca e bun si in duel si la crescut

| Blast a răspuns:

Ma oamenilor orice caracter este foarte bun depinde de itm.Si daca iti place unu sa iti placa tie.