| MissIndependent a întrebat:

Sall! Toti profesorii ne-au spus ca pe clasa a 7-a va fi cel mai greu, este adevarat? mie cei din familie zic ca nu (bine ca ei adauga si: daca inveti nu-i greu) stiu ca daca invat nu-i greu dar ceea ce v-a trebui sa invat este greu?
Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| deea1music a răspuns:

Nu-i greu oh go on numa niste notiuni in plus fata de ceea ce stiwinking daca sti sa te distrezi cu colegii o sa treaca ff usorbatting eyelashes in a 8a ii mai greu si dupa aia... in a 9, 10, 11 laughing deci ii un pic mai greu decat a 6awinking

10 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Nu clasa a 7a nu este greu deoarece reînveţi ce ai avut în clasa a 5a şi ceva nou oleacă.
Am trecut prin clasa a 7a şi îţi spun nu va fi greu, în clasa a 8 va fi mai greu că trebuie să înveţi pentru examen, teste etc.
Baftă la note cât mai bune.

| mistikk a răspuns:

Sincer nu vreau sa te sperii iti spun doar parerea mea.eu in clasa a7a am avut cea mai mica medie (9.61) lucru care ma coborat putin la examen...a fost grea si materia poate si pentru faptul ca aveam foarte multe obtionale si noi profesori cu noi metode de predare daca nu vei schimba profesorii va fi usorwinking

| pisioi a răspuns:

Mie sincer una nu miu s-a parut greu clasa a7a si pot sa spun ca diriga facea misto de mine ca am scos medie mai mare decat in clasa a5a si a6a.la clasa a7a sunt cele mai frumoase materii adica sunt mai interesante decat in anii trecuti.cu matematica si fizica ceva mai greu mai ales daca nu-ti placebig grin la lb romana apar mai multe se studiaza mai intens da mi se pare frumos

| Shenn a răspuns:

In cei 12 ani de scoala, nu am vazut nici o diferenta de la an la an...in schimb conteaza profesorii, profesorii fac anul mai greu si un chin, nu materia.

| sensa a răspuns:

Va fi cel mai greu si va trebui http://scrii.ro/va-sau-v-a-187.html;) si in ritmul asta da.va fi greu:)

| MarianaMadu a răspuns:

Eu tocmai am terminat clasa a 7a si nu mi s-a parut chiar asa de greu. La bio am facut anatomie si mi-a placut chiar foarte mult,la geografie am facut geografia continentelor extraeuropene ceea ce nu a fost greu dar nici usor, la romana nu prea s-au schimbat foarte multe lucruri dintre cele pe care le stiam deja(s-au mai adaugat unele completari dar atat) la mate nu mi-a placut pentru ca mie nu imi place matematica de cand ma stiu, istoria a fost foarte frumoasa anul acesta...cam atat.

Depinde si de ce profesori ai... pupici

| georgi18 a răspuns:

Nu este atat de grea cls a 7 a si pe mine ma speriau toti dar la sfarsit am observat ca am avut media mai mare decat in ceilalti ani.ce e naspa e chimia ca e noua si prima data o sa ti se para ciudata dar o sa te obisnuiesti bafta :*

| zhenkyn a răspuns:

Asculta-ti parintii ). Mie de exemplu nu mi-a fost greu, cu toate ca am fost in clasa 7-a acum 6 ani in urma big grin

| EmaCha a răspuns:

Profesorii spun despre fiecare clasa ca e cea mai grea...desi, daca e sa intrebi mai multi (ma rog, care au trecut prin 5-8), iti vor spune ca cea mai grea clasa este ori a 5-a, ori a sasea!

| ALIN15MW a răspuns:

NU chiar este usoara proful vostru face asa doar ca sa invatati!