| alinzz a întrebat:

Ce trebuie sa stiu despre Clasa a 5 a? Adica ce o sa invat... Ce va fi greu. Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| ArtisticWorld a răspuns:

E usor. Parerea mea. Vei invata la mate multe, la fel si la romana, obiecte noi vei avea tehnologie, informatica si biologie. E foarte ok. Am trecut prin asta si mi se pare chiar usor, vei da teze la romana si mate la sfarsit de semestru, si te va ajuta la medie. Mie chiar mi-a placut in clasa a 5 a. Nu esti chiar asa de legat in lanturi, poti sa fii mai liber din clasa a v a. Succes!

4 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Trebuie sa stii ca o sa ai un diriginte/o diriginta, mai multe materii ca in clasa a4a,o sa dai teze/teste, in rest daca o sa inveti nu o sa ai probleme, n-o sa t doara capul.Bafta in noul an scolar!

| alexutz2 a răspuns:

Sall! Nicio clasa nu o sa fie niciodata grea daca esti sigur 100% ca esti pregatit! Crede in tine.

| gad a răspuns:

O sa fie 1 inceput nou dar o sa fie usor daca o sa fii atent si o sa inveti clasa 5 a e inceputul cunostintelor inportante pentru viata in tema scoala
mult nu o sa fie dar daca lesi pe azi pe maine o sa se adune si atunci poate o sa fie mult

| sL0boz a răspuns:

E mai bine ca in clasa a 4winking te distrezi mai mult, timpul trece mai repede deoarece nu vezi aceiasi mutra in fiecare ora.
Depinde de diriga, daca pici cu o nebuna, e mai naspa dar...e misto.
No sa te doara capul, chiar o sa te simti mai bine.