| AnaMaria12 a întrebat:

Am un caiet stundetesc de romana, foarte frumos. Nu stiu ce pot sa scriu in el... nu vreau sa-l "stric" luându-l la scoala, si nici nu vreau sa-l fac jurnal, oracol sau sa scriu in el amintiri sau sa lipesc tampeni din reviste in el...

In afara de acestea ce as putea sa scriu?

9 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Am si eu un caieti foarte fain studentesc pagini albe..cu un desen interesant..arta dupa creative monkeyz.l-am facut eu la un magazin.e un desen destul de special..foarte bine conturat..eu am o cutie cu valori..colectia de monede, bancnote si medalii de argint vechi de peste 100 de ani.o piarta foarte interesanta. ceva ce nu gasesti peste tot.ce am eu acolo...si l-am bagat in cutie..am de gand sa il pastrez.

| DeeaLoveAngels a răspuns:

Daca ai talent la desen, il poti face caiet de desene cu peisaje sau portrete. Daca ai talent la scris, poti incerca sa creezi o poveste, poate manuscrisul unui viitor roman sau poti scrie poezii creeate de tine. Sper ca ti-am fost de folos!

| MrSonnyist a răspuns:

Poi....colectioneaza il el chestii:amintiri de pe unde ai fost, abtibilduri, stampile, timbre, etc.

Eu asa as face!

| MrSonnyist a răspuns:

Eu ca sunt baiat as pune fete sa se rujeze si sa isi lase urma buzelor pe acele pagini dupa care as scrie a cui sunt.Ar fi interesant si mi-ar ramane amintiri cu colegele de gimnaziu/liceu/facultate

| Buburuza2306 a răspuns:

Da... cu aceasta problema ma confrunt si eu, eu mi-am facut un caiet in care sa scriu toate melodiile pe care le cunosc, cand aflu o melodie o scriu imediat acolo in felul insta peste 20 de ani voi cauta melodiile pe internet si imi voi aminti cu draag de ele big grin daca nu vrei sa faci asa ei bine compune poezii de dragoste, eu le compun pe foi dar pe caiet vor arata mult mai bine big grin sper ca te-am ajutat. Funda?

| AnaMaria12 explică (pentru Buburuza2306):

Ideea ta este interesanta...mai astept alte raspunsuri, daca nu o sa mai raspunda nimeni iti dau funda.

| Buburuza2306 a răspuns (pentru AnaMaria12):

Mai am o idee, iti plac caini, pisicile sau caii? ai putea sa scrii informatii despre rasele lor, rase de cai, rase de pisici, rase de caini si sa le descri prin cuvintele tale big grin

| AnaMaria12 explică (pentru Buburuza2306):

Da,imi plac foarte mult pisicile :X

| Buburuza2306 a răspuns (pentru AnaMaria12):

Uite, ti-am dat o idee buna, succes love struck

Întrebări recente