| alexxxxxxxxxx a întrebat:

azi am mers la o casa de pariuri si am bagat 4 meciuri pe un bilet.Am pariat 2 lei.E prima data.
Am ales 3 meciuri de tenis si un meci de fotbal.Meciul cu Atletico Madrid-PSV.Am pariat oe egal pentru ca avea cota buna,m-am gandit ca daca pariez pe Atletico nu iau mai nimic,iar pe PSV as putea lua mult pentru ca avea cota 13, dar nu cred ca vor castiga ei.Castigul eventual ar fi de 52 lei. Daca unul din aceste 4 meciuri nu iese corect, primesc ceilalti bani? Cum ma duc sa iau banii? Va rog sa imi explicati mai bine cum e si cu x1 si x2

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai pariat pe o schema, de ex. 3 din 4, atunci n-o sa primesti nici un ban, daca nu ies toate meciurile asa cum ai pariat. Si cred ca ai gresit pariind meci egal, eu cred ca o sa castige Atletico.
Banii se iau de la agentia unde ai pariat, cu biletul si actul de identitate, trebuie sa fii major.
1X, X2 sau 12 inseamna ca ai jucat cate doua variante la acelasi meci si biletul costa mai mult decat daca joci o singura varianta la fiecare meci.

| alexxxxxxxxxx explică:

Cum sa pariez pe schema? Cate meciuri pot sa pun pe un bilet? Trebuie sa specific la ghiseu ca vreau 3 din 4? Daca ii zic asa si la final toate 4 ies castigatoare ce se intampla?

| AFR81 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Schema = Sistem. Sistemul poate fi 3/4, 8/10, 9/10, 3/16, etc. Depinde cum ti-l faci tu, depinde de numarul de meciuri pe care le alegi, de cote si de miza ta. Iti recomand sa joci biletele simple, nu sistem.

| alexxxxxxxxxx explică:

Am pariat bine toate meciurile, dar la doua meciuri de tenis, s-au retras jucatoare.Dar eu am nimerit cine va castiga.Si le-au scazut cotele la 1.Egal cu zero.Am nimerit egalul de la fotbal si am castigat 12 lei. big grin pacat, luam 52 lei...Ce ma oftic!

| OLBGromania a răspuns:

Castigi si daca pierzi 1 sau mai multe meciuri doar daca pui la sistem. Daca vrei sa castigi ceva chiar si cu 4 meciuri pierdut pe un bilet de 10 meciuri, alegi sistem 6 din 10. Ideea e ca iti trebuie cote de minim 1, 80 ca sa iti recuperezi banii in caz ca prinzi doar 6.