| Raul199612 a întrebat:

Salut, întreb în special pe cei care au la maşină, magazie de cd-uri/dvd-uri, care întră 6 dvd/cd-uri odată. Câte melodii intră pe un cd sau dvd pentru melodie?
Nu intră câtă memorie are, intră cât citeşte magaziaa...?

Fundă!

8 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Pe un DVD intra o gramada de melodii, depinde de MB care ii are melodia si GB care ii are DVD-ul.Intr-un CD intra pana la 800mb daca nu ma insel, iar DVD-ul are pana la 18gb daca nu ma insel, pe la magazine gasesti de 5gb probabil.

Si nu o sa poti baga 6 cd-uri odata.Doar pe rand.

| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Pe un cd Track intra maxim 24 de melodii numarul poate varia in functie de marimea si durata melodiei.
Aceste melodii trebuie facute TRACK cu softuri speciale care transforma mp3-ul normal in TRACK. ca sa poate fi citit de diverse dispozitive (in special cele mai vechi) cele noi stiu de carduri sd stick-uri... mai simpu ar fi daca ti-ai lua un FM TRANSMITTER si ai pui un stick usb de 16 gb si ai ce muzica vrei in format mp3, singurul dezavantaj este ca nu mai poti folosi bricheta masinii

| Raul199612 explică (pentru Almaster_Teresa_1979):

Am un A6 2008, AM mai multe locuri de brichetă... Dar nu mă împac bine cu TRANSMITTE-u sad

| Almaster_Teresa_1979 a răspuns (pentru Raul199612):

Atunci iti poti face cd cu orice program care stie de audio cd
cel mai bun este easy cd-da extractor dar nu este free

| Raul199612 explică (pentru Almaster_Teresa_1979):

Fac cu Nero... Apropo, tu la maşină ce foloseşti?

| Almaster_Teresa_1979 a răspuns (pentru Raul199612):

Eu am port usb si un stik de 32 de gb si pun mp3 direct in stick

| Raul199612 explică (pentru Almaster_Teresa_1979):

Şi la ce conectezi?

| Geo27Rus a răspuns:

Salut...depinde de ce memorie au cd-/dvd-urile...magazia trebuie sa le citeasca oricat de pline ar fi cu muzica.