| YahooMess1 a întrebat:

Salut sunt cls a 8-a si sunt cam *PRAF* la matematicalaughing. in clasa 6 aveam media 8 in a 7 am avut 5 laughing.iar acum de abia inceput anul si mie cam frica findca am si examenu anul asta, presupun ca o sa facem cu profa niste exercetii care se dau la examen in rest la romana sunt binisor.dar la mate am uitat vacanta asta care sunt operatile de gradu 1 si 2 laughing)). funda

Răspuns Câştigător
| Andreea555012 a răspuns:

Operație de gradul 1 sunt adunarea si scăderea si de gradul 2 Înmulțirea si Împărțirea si dacă făceai informatica s-ar putea ca acel Opțional sa fie înlocuit cu mate așa e la mine la școala acum nu știu mai ales ca si eu am intrat in clasa a 8- a si îmi e puțin frica. Eu fac meditații si am văzut niște variante de subiecte pentru capacitate din anii trecuți cele mai multe subiecte se leagă de clasele 5-8. Bafta in noul an școlar!

2 răspunsuri:
| ionutzxz a răspuns:

Ia-ti profa de mana sa-ti explice niste smecherii... plateste-o pentru 2-3h! Du-te si tu la seminar sau vezi un liceu in care nu prea faci matematica, de exemplu la seminar am facut pana in clasa a 10 chimie, fizica si mate... Dar e foarte usor! Asta e sfatul meu, uite-te bine la licee

| quantshop a răspuns:

Recomand canalul youtube https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

Exercitii si probleme in detaliu explicate, cu trimiteri catre notiunile teoretice.
Simplu, GRATIS si comod.
Numai sa vrei sa inveti!