| papercut15 a întrebat:

Salut Tpu.As dori sa aflu ceva de la voi.Anul 2003, intr-o zi, 5 dimineata.Un episod din Ed Edd si Eddy care nu trebuia sa fie pe ecrane a aparut,el fiind pus accidental in lista pentru difuzare. Vreau sa stiu totul despre asa zisul episod pierdut,episodul 34, am cautat pe net dar am gasit creepypasta(nu vreau povesti),si cateva poze. Vreau sa stiu ce s-a difuzat cu adevarat in acea zi,stiu ca unii dintre voi la-ti vazut cand erati mai mici,si vreau sa-mi spuneti si mie cum a fost.Din cate am citit,unele scene erau in ceata,altele mai "bune",si ca un nou personaj aparuse(un dentist).Rog seriozitate maxima, si doresc raspunsuri numai de la cei care au vazut cu ochii lor episodul.Va multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| BarbaraBrown a răspuns:

Dacă îmi amintesc, pe la 10 ani sora mea mai mare mi-a zis de episodul ăla. Și culmea, se potrivește perfect cu descrierea de pe creepy pasta. Mi-a zis că majoritatea scenelor erau blurate. Back to subject, în episodul ăla la început Ed-ul zgârcit are ochii roșii și cred că l-a împuscat pe Kevin. În a doua parte se văd doar niște pete verzi și galbene de cerneala, apoi un geamat. În a doua scenă (din câte știu), Nazz citește o revistă dar imaginea are o calitate perfectă, iar apoi vine Jonny care de data asta are ochii MINUSCULI și cred că o omoară pe Nazz. Dar asta e doar ce știu.
De data asta, netul nu știe.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Episodul respectiv n-a existat niciodată.

| DanyN98 a răspuns:

Mda,nu o sa uit scena asta niciodata...Imi amintesc perfect, si, ironie, cei de pe creepypasta descriu exact ce s-a intamplat in acel episod. Aveam 6 ani, si imi era foarte rau, iar mama a pornit televizorul, pe CN.Era ora 4:55 dimineata.Deoarece nu aveam nimic mai bun de facut, am decis sa ma uit la TV.Am vazut ca urma un episod din edd edd si eddy si chiar m-am bucurat.Insa inceputul a fost altul,nu au mai dat intro-ul, si a aparut o imagine cu ed si eddy. Eddy avea ochii foarte mari si rosii, iar ed era suparat si plangea. Apoi ecranul s-a facut negru, dar inainte de asta il vazusem pe kevin pe bicicleta sa, dar era imbracat diferit.Era imbracat cu niste pantaloni albastrii si o geaca neagra si ochelari de soare. Apoi ecranul s-a facut negru si s-au auzit niste impuscaturi. Apoi imaginea si grafica erau absolut oribile, nu se vedeau decat niste pete galbene.Pe urma,Sarah si jimmy asteptau intr-un cabinet,iar jimmy spunea."Sarah,ma doare, ma doare..."Chestia cu dentistul nu e adevarata, dar cineva l-a chemat pe jimmy in cabinet, iar pe sarah a pus-o sa plece. Timp de cateva secunde l-au aratat pe jimmy fara picioara, decat cu o mana si cu sange la gura.In cele din urma,grafica era perfecta,au aratat-o pe nezz,dar din senin a aparut jhonny cu niste ochi minusculi, apoi ecranul s-a facut iar negru, dar nu inainte de a vedea cum o ucide pe nezz crying. Apoi l-au aratat pe edd intins pe podea, parca in camera lui eddy, si asa a ramas imaginea cam 2 minute, pe urma episodul s-a terminat normal.Nu o sa uit asta niciodata.

| Ciohoreanu_Catalin_2001 a răspuns (pentru DanyN98):

Da de ce nu se mai difuzeaza ed edd n edy pe CN?
As vrea sa mai vad imi placeau la nebunie eu cu prieteniii mei incercam sa ne prefacem ca suntem ca ei
Ce vremuri frumoase

| aldea14 a răspuns (pentru DanyN98):

Din câte știu, în România s-a difuzat la ora 12, la 5 dimineața a fost difuzat în SUA.

Păcat că nu a reușit nimeni să fotografieze în acel moment scene din episod...

| xCrazZzyBoY a răspuns:

Salut uitate aici http://www.desenesianimeonline.info/ed-edd-si-eddy/season/1/episode/34 nu stiu sigur daca ii asta drespre care zici tu. :D Fundita?:)

| BarbaraBrown a răspuns:

A, și cât despre dentist, nu i se vedea fața. Jimmy era cu Sarah la dentist. Dentistul a zgornit-o pe Sarah și dacă nu mă înșel l-a mutilat pe Jimmy (nu mai avea mâini, picioare și gura era plină de sânge). Cam atât.