| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce alegeți arcul sau arbaleta? De ce?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Arc, e mai rapid, nu e asa complex (deci mai putine lucruri care se pot strica) si sa stii sa tragi cu arcul e o arta, arbaleta oricine o poate folosi. In plus arcul are acuratete mai mare daca stii sa-l folosesti. happy

10 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Rozetă deoarece în momentul când am dat cu pumnul i-am zburat mandibula.

| presus a răspuns:

Arcul like Vikings

| Harley18 a răspuns:

Arcul, mereu mi-am dorit sa trag cu arcu! love struck

| danutzu96 a răspuns (pentru Harley18):

Si eu happy

| danutzu96 a răspuns (pentru Harley18):

Aleg arcul. Dar ambele sunt ilegale (am impresia) in Romania.

| Harley18 a răspuns (pentru danutzu96):

Ne facem si noi Arrow si gata! cool

| Metalheadforever666 a răspuns:

Arbaleta,deoarece are o precizie mai buna si trage sagetile cu o putere mai mare.Defectul arbaletei este acela ca nu este asa flexibila precum arcul.Cine prefera flexibilitate alege arcul, iar cine prefera putere si precizie alege arbaleta.

| daywalker23 a răspuns:

Arbaleta mai simplu de folosit ( mai usor sa lovest tinta )

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

Arcul like a gay

| Mefistofelicul a răspuns:

Arbaeta pentru precizie mai mare din partea mea.