| DomnulSarma a întrebat:

Stie cineva cum pot alerga repede fara sa obosesc? Stiu ca la un moment dat obosesc dar sa rezist mai mult!

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Secretul e repetitia...alearga pana la epuziare si incearca de fiecare data sa alergi cat mai mult.

Iti dau un pont:tragi aer pe nas si-l dai pe gura.tu trebuie sa respiri in asa fel incat sa ai cat mai putine batai ale inimii.incearca sa ti le reduci cat de mult.bafta

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te încălzeşti foarte bine înainte să te apuci de alergat rezistenţă/viteză şi nu uita să respiri normal, inspiri pe nas şi expiri pe gură!
Pa, pa.

| Flöricicä a răspuns:

Pai sa nu alergi pe toata talpa ci pe pingea(partea din fata a piciorului).Eu nu prea pot alerga pe pingea eu pot numai pe toata talpa si fac si pasii mari dar daca nu ma fortez rau, rezist.

| Homye18 a răspuns:

Salut, ca sa poti alerga repede si sa nu obosesti secretul ( cel puti la mine a functionat) este sa alergi cu o viteza cat de cat constanta. Cu timpul daca faci zilnic astfel de alergari rezistenta la oboseala a corpului se va mari.

| Draagos a răspuns:

Pe stadion, faci 3 ture de incalzire(rezistenta) apoi in linie dreapta sprint,si in curbe te odihnesti,te odihnesti in sensul alergi rezistena,usor(nu te opresti) apoi in linie dreapta iar sprint, eu asa mi-am facut o conditie fizica ok si rezistenta, asta dupa ce alergam 15 ture rezistenta!

| Daniela1Laur a răspuns:

Ca sa rezisti cand alergi nu trebuie sa bei apa ca te ingreuneaza, si in primul rand fa-ti incalzirea inainte sa incepi sa alergi! Bafta!

| hamster a răspuns:

Prin antrenament

| Lazaurus a răspuns:

Adica vrei stamina, alergi, alergi, alergi si alergi iar
de aia toti africanii castiga maratonurile